کنکور 1401

صفر تا صد کنکور ۱۴۰۱

کنکور همواره یکی از اصلی ترین دغدغه های دانش آموزان و والدینشان بوده است. کنکور سراسری برای تمام دانش آموزان آزمونی سرنوشت ساز است که در این آزمون دانش آموزان نتیجه سال ها تلاش خود و درس خواندن خود را می بینند.

کنکور ۱۴۰۱ دومین آزمونی است که در آن هر دو گروه داوطلبان نظام جدید و قدیم به صورت یکپارچه در آن شرکت می کنند.

اگر داوطلب کنکور ۱۴۰۱ هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا هر آنچه درباره کنکور ۱۴۰۱ لازم است را بدانید

تاریخ ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

ثبت نام کنکور 1401

شما داوطلبان کنکور ۱۴۰۱، در هر ۵ گروه آزمایشی (تجربی، ریاضی،انسانی،هنر و زبان) باید در هفته آخر بهمن ماه ۱۴۰۰ اقدام به ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری ۱۴۰۱ در سایت رسمی سازمان سنجش نمایید.

ثبت نام کنکور سراسری هرسال معمولا از تاریخ شروع ثبت نام تا ۱۰ ادامه داردکه این فرصت معمولا تمدید خواهد شد و داوطلبانی که در این ۱۰ روز موفق به تکمیل مدارک مربوطه و ثبت نام نشده اند در فرصت دوم شانس ثبت نام دارند.

توجه داشته باشید داوطلبان باید واجد شرایط ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام باشند و حتما باید مدرک فارغ التحصیلی خود را تا تاریخی که در دفترچه مشخص شده (شهریور ماه ۱۴۰۱)، دریافت نمایند و در غیر این صورت ثبت نام آن ها لغو خواهد شد.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

 • اطلاعات فردی و تحصیلی
 • کد نظام وظیفه برای آقایان
 • مدارک مربوط به سهمیه
 • دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم از سایت dipcode.medu.ir به طوری که تمام داوطلبانی که دیپلم خود را از سال ۸۴ به بعد دریافت کردند و تمام داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال ۹۱ تا ۹۷ دریافت کرده اند با مراجعه به سایت dipcode.medu.ir کد سوابق تحصیلی خود را به منظور وارد کردن در فرم ثبت نام سازمان سنجش دریافت کنند.

جزییات مربوط به مدارک لازم برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۱ را با کلیک بر روی لینک زیر مشاهده کنید :
مدارک لازم برای کنکور ۱۴۰۱

برگزاری دو کنکور در آزمون سراسری ۱۴۰۱

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور احتمال برگزاری دو کنکور در آزمون سراسری ۱۴۰۱، وجود دارد.

دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور اعلام کرد: برگزاری دو کنکور در سال تصویب شده است اما این تصمیمات برای کنکور ۱۴۰۰ نیست و اجرایی شدن آن در سال ۱۴۰۱ نیز منوط به طی کردن یک دوره گذار است.

به گفته قائم مقام ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور، تعیین سرنوشت دانش آموزان در چند ساعت برگزاری کنکور، خانواده ها را دچار تنش کرده میکند، برای رفع این اضطراب مقرر شده است حداقل ۲ بار در سال کنکور برگزار می شود و زمان اجرای آن به اطلاع داوطلبان می رسد.

یک عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان سنجش و آموزش کشور می‌تواند دو بار در سال اقدام به برگزاری کنکور کند گفت: در این صورت داوطلبانی که به هر دلیلی امکان حضور در جلسه کنکور را نداشته باشند می‌توانند از فرصت مجددی استفاده کنند.

کبگانیان با بیان اینکه تصمیم گیرها برای حذف کنکور نیست، خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط، اعتقاد به ساماندهی کنکور و نه حذف آن داریم که نخستین گام، جدا کردن سنجش از پذیرش است.

قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: جدا شدن سنجش از پذیرش بدین معنی است که سطح علمی و رتبه فرد تعیین می شود و امروز پیشنهاد شد این رتبه تا بازه زمانی مثلا حدود ۲ سال، معتبر باشد تا داوطلب برای انتخاب رشته و دانشگاه آزادی عمل داشته باشد.

وی با بیان اینکه فرایند پذیرش حتما باید از سنجش جدا شود، افزود: برای پرهیز از جنگ روانی که در دوران کنکور رخ می دهد تاکید شد و سازمان سنجش نیز اعلام آمادگی کرد تا این امتحان (کنکور) بیش از یک بار در سال برگزار شود. البته ما علاقه داریم بیشتر از دو بار برگزار شود ولی حداقل دو بار در سال پیشنهاد شد. که همه این موارد روند نهایی شدن را طی می کند.

بر اساس اخبار منتشره شده، کنکور ۱۴۰۱ در دو مقطع برگزار خواهد شد که یکی از این مقاطع زمانی مربوط به برگزاری کنکور دروس عمومی و مقطع زمانی دوم مربوط به برگزاری کنکور دروس تخصص است.

هم چنین ۶۰ درصد پذیرش در کنکور به سوابق تحصیلی و امتحانات نهایی پایه دوازهم مدرسه اختصاص می یابد.

آخرین اخبار مربوط به کنکور ۱۴۰۱ را در همین سایت دنبال کنید

تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱

زمان دقیق برگزاری کنکور سراسری هر سال توسط سازمان سنجش تعیین شده و طی اخبار و اطلاعیه های مختلف به شما داوطلبان کنکوری اعلام می شود.

بر اساس اخباری که پیش از این مطالعه کردید احتمال دارد کنکور ۱۴۰۱ در دو مقطع زمانی مختلف برگزار شود که پس از تصویب تاریخ دقیق برگزاری این آزمون به اطلاع شما داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ می رسد.

کنکور سراسری هر سال در تیر ماه برگزار می شود. با توجه به کنکور سال ها گذشته، کنکور ۱۴۰۱ نیز در روز های پنج شنبه و جمعه نیمه تیر ماه در ۵ گروه آزمایشی برگزار می شود.

کلیه داوطلبانی که در مهلت قانونی ثبت نام، نسبت به تکمیل فرم اینترنتی اقدام کرده اند می توانند پس از برنامه ریزی و مطالعه منابع با دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری در آزمون شرکت و در انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کنند.

نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۱

همان طور که گفته شد کنکور ۱۴۰۱ در نیمه اول تیرماه و در روز های پنج شنبه و جمعه برگزار می شود و معمولا روز پنج شنبه به کنکور ریاضی،کنکور انسانی و کنکور هنر و روز جمعه کنکور تجربی و کنکور زبان برگزار می شود.

بنابراین تداخل در زمان برگزاری گروه های آزمایشی وجود ندارد و اگر شما در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده باشید، می توانید در همه آن ها حضور داشته باشید، زیرا آزمون های اصلی در نوبت صبح و آزمون های شناور در نوبت عصر برگزار می شوند.

تغییرات کنکور ۱۴۰۱

تغییرات کنکور ۱۴۰۱ را در ادامه به صورت کامل بررسی می کنیم.

سیاست اول: جداشدن فرآیند سنجش از پذیرش

در این سیاست داوطلب پس از قبولی در یک رشته ابتدا واحد های دروس پایه مربوط به این رشته را می گذراند. و پس از آن اگر نمرات بالایی را در این دروس بدست آورد می تواند از این پس به گذراندن دروس تخصصی تر رشته مورد نظر خود بپردازد اما اگر موفق به کسب به نمرات لازم برای ادامه تحصیلی در این رشته نشد باید تحصیل در این رشته را ترک و وارد رشته ای متناسب با نمراتی که بدست آورده شود.

این رتبه تا یک بازه زمانی مثلاً ۲ ساله معتبر است تا فرد بتواند با آزادی عمل بیشتری برای انتخاب رشته و دانشگاه اقدام کند.

سیاست دوم: تاثیر ۶۰ درصدی معدل سال آخر در نتیجه کنکور سراسری

یکی از تغییراتی که در این شورا مورد بحث قرار گرفته است تاثیر ۶۰ درصدی معدل سال آخر در نتیجه کنکور سراسری است. جزییات این سیاست هنوز به طور دقیق مورد بررسی قرار نگرفته است اما ما در ادامه به جزییات این سیاست می پردازیم.

تاثیر ۶۰ درصدی معدل در نتیجه کنکور سراسری نیازمند فراهم کردن زیر ساخت هایی است که مسئولین آموزشی معمولا نسبت به آن بی توجه هستند.

سیاست سوم: پذیرش دانشجو در دوره های کاردانی پیوسته صرفا از طریق سوابق تحصیلی

سیاست سوم بر اساس پذیرش تمام دانشجویان در دوره‌های کاردانی پیوسته دانشگاه‌ها صرفا از طریق سوابق تحصیلی انجام خواهد شد. متقاضیان تحصیل در دوره کاردانی در مواردی با مشکلاتی رو به رو شده بودند و علاوه بر این که در هنرستان‌هایی تحصیل کرده بودند،

در کنکور هم باید شرکت می‌کردند و چند دانشگاه مثل دانشگاه آزاد اسلامی و  دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای ورود این افراد به کاردانی پیوسته، شرط شرکت در کنکور را گذاشته بودند، 

بر این اساس تصویب کردیم که پذیرش این دانشجویان فقط بر اساس سوابق تحصیلی انجام شود. این به معنای رها شدن سوابق نیست، بلکه سوابق تحصیلی جایگاه مهم خود را دارد، اما از کنکور مستثنی شد.

سیاست چهارم: جلوگیری از تبلیغات موسسات کنکوری

سیاست چهارم جلوگیری از تبلیغات موسسات کنکوری است. در طی سالیان اخیر همواره زمزمه هایی مبنی بر عدم برگزاری کنکور سراسری در جهت جلوگیری از فعالیت موسسات کنکوری بوده است و مسئولین زیادی نیز در این خصوص به اظهار نظر پرداخته اند.

اما موضوعی که در این بین به آن پرداخته نشده است این است اگر نظام آموزشی حاکم بر کشور و جامعه غنی و کافی باشد دانش آموزان برای قبولی در رشته های مورد علاقه خود مجبور نمی شود تا برای یادگیری عمیق تر به موسسات کنکور پناه ببرد.

سیاست پنجم: پذیرش پزشکی از لیسانس در رشته های پزشکی

 سیاست بعدی در رابطه با رشته‌های پزشکی تصویب شد. با توجه به اینکه توزیع نامتعارف داوطلبان در رشته‌های مختلف و استعداد‌های مختلف داوطلبان، انواع مختلف هوش‌ها در رشته‌های مختلف نیاز است.

در حال حاضر خانواده‌ها اطلاعات کمی از هدایت تحصیلی و رشته‌ها دارند که خود آسیب جدی وارد کرده است. در این جلسه سیاست پیشنهادی مبنی بر اینکه درصدی از کل پذیرش رشته‌های پزشکی با اولویت دانشگاه‌های برتر از مقطع کارشناسی وارد رشته‌های پزشکی شوند، به تصویب رسید؛

که بر این اساس متقاضیان می‌توانند از دوره کارشناسی یکی از رشته‌های علوم پایه، علوم پزشکی یا مهندسی وارد دکتری حرفه‌ای پزشکی شوند.

روی لینک زیر کلیک کنید تا تغییرات کنکور ۱۴۰۱ را به صورت دقیق تر مطالعه کنید.

تغییرات کنکور ۱۴۰۱

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۱، ۴۰ درصد خواهد بود که نحوه تاثیر معدل برای دانش آموزان نظام قدیم و نظام جدید متفاوت است که در ادامه مشاهده می کنید.

عنوانتوضیحات
دانش آموزان نظام قدیماعمال ۳۰ درصد سوابق تحصیلی ترکیبی از ۲۵ درصد معدل دیپلم و ۵ درصد معدل پیش دانشگاهی می باشند.
دانش آموزان نظام جدیداعمال ۴۰ درصد سوابق تحصیلی مثبت مدرک دیپلم دوازدهم در کنکور ۱۴۰۱ می باشند.

اخیرا صحبت هایی مبنی بر تاثیر ۶۰ درصدی معدل در کنکور ۱۴۰۱ شده است که هنوز به صورت قطعی خبری در این زمینه اعلام نشده است.

آخرین اخبار مربوط به برگزاری کنکور ۱۴۰۱ را از همین سایت دنبال کنید

تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۱۴۰۱

تغییرات-کتاب-درسی

برای آگاهی از تغییرات کتاب های درسی متناسب با رشته تحصیلی خود روی لینک زیر کلیک کنید :
تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۱۴۰۱

حذفیات کنکور ۱۴۰۱

سازمان سنجش هر سال به منظور کاهش نگرانی داوطلبان کنکوری و کاهش حجم مطالب لیستی تحت عنوان حذفیات کنکور منتشر می کند که در این لیست تعدادی از صفحات، پارگراف ها و یا پاورقی های کتاب درسی حذف شده است تا حجم کمتری از مطالب پیش روی داوطلبان باشد.

برای اطلاع از لیست حذفیات کنکور ۱۴۰۱ روی لیک زیر کلیک کنید.

حذفیات کنکور ۱۴۰۱

سهمیه های کنکور ۱۴۰۱

سهمیه های کنکور ۱۴۰۱ در حال حاضر مانند کنکور سال های اخیر اعمال می شود که جزییات مربوط به سهمیه های کنکور ۱۴۰۱ را می توانید در جدول زیر مطالعه کنید.

عنوان سهمیه توضیحات
سهمیه مناطقهمه ی شما داوطلبان کنکوری به واسطه ی منطقه ای که سه سال آخر دوران تحصیل خود را در آن سپری کردید و مدرک خود اخذ نموده اید در یکی از سه منطقه ی ۱- ۲ – ۳ قرار می گیرید
نکته: اگر سه سال آخر دوران تحصیل خود را در مناطق مختلف گذرانده اید، سهمیه ی منطقه مرفه تر برای شما لحاظ خواهد شد
برای اطلاع از سهمیه منطقه ای خود روی لینک زیر کلیک کنید
سهمیه بهیاریشما داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ در صورتی مشمول سهمیه بهیاری خواهید شد که شرایط استفاده از این سهمیه را داشته باشید، شرایط سهمیه بهیاری را با کلیک بر روی لینک زیر مطالعه کنید
سهمیه گزینش بومیبر اساس این سهمیه دانشگاه ها ۸۰ درصد از ظرفیت پذیرش خود را به به داوطلبان بومی همان استان اختصاص میدهند. این درصد برای رشته های پرطرفدار مانند پزشکی و دندان پزشکی ۶۰ به ۴۰ است
سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهداسهمیه ۲۵ درصد ایثارگران شامل همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان ۲۵ درصد به بالا، همسر و فرزندان آنان می باشد، ۲۵ درصد از ظرفیت هر رشته محل، مربوط به این سهمیه است
سهمیه ۵ درصدی ایثارگران نیز شامل جانبازان کمتر از ۲۵ درصد، همسران و فرزندان آنان و همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه است
محدودیت استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگرانداوطلبان با سهمیه رزمندگان بسیجی، وزارت جهاد کشاورزی و ستاد کل نیروهای مسلح از سال ۱۳۶۸ به بعد
داوطلبان با سهمیه های رزمندگان و ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران از سال ۱۳۷۶ به بعد
توجه: پذیرفته شدگان در رشته های روزانه با استفاده از سهمیه خانواده شهدا، ایثارگران و رزمندگان، به خاطر تحصیل رایگان، برابر مدت تحصیل تعهد خدمت دارند
سهمیه مناطق محروم رشته های غیرپزشکیحداقل ۴۰ درصد از ظرفیت کد رشته محل های ناحیه ای، قطبی و کشوری دوره روزانه ۹ استان محروم ایلام، بوشهر ، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان به داوطلبان بومی این استان ها اختصاص می یابد
سهمیه مناطق محروم رشته های گروه آموزش پزشکیدر آزمون ۱۴۰۱، ۳۰ درصد ظرفیت رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و چند رشته دیگر، از داوطلبان بومی استانی و در بعضی رشته ها به صورت بومی شهریا بخش پذیرش می شود
این سهمیه مشمول شرایطی است که از طریق کیلیک بر روی لینک زیر می توانید از آن آگاه شوید

برای اطلاع از جزئیات سهمیه های کنکور کلیک کنید

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۱

منابع کنکور 1401

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۱ منابعی هستند که تمام نیاز های درسی شما را پاسخ دهند.

شما داوطلبان کنکوری برای موفقیت در کنکور سراسری به منابعی نیاز دارید که تمام ویژگی های یک منبع کامل و جامع را دارا باشد.

ویژگی های بهترین منابع کنکوری را در ادامه مطالعه کنید.

 • آموزش جامع و مفهومی تمام سرفصل های کتاب درسی
 • ارائه برترین و به روز ترین تکنیک های تست زنی مطابق با تست های کنکور سالیان اخیر
 • تحلیل تست های کنکور سالیان اخیر
 • پرداختن به مفاهیم ترکیبی که در کنکور سراسری دارای تست های ترکیبی هستند

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۱

ضریب دروس کنکوری در کنکور ۱۴۰۱

هر رشته تعدادی زیر گروه دارد که ضریب دروس در زیر گروه های مختلف متفاوت است در ادامه با ضریب دروس و زیر گروه رشته ها آشنا شوید.

ضریب هر درس مشخص کننده میزان اهمیت آن درس در زیر گروه های هر رشته است. با آگاهی از ضریب هر درس می توانید زمان مناسب را برای مطالعه هر درسی اختصاص دهید و با یک مطالعه و برنامه ریزی اصولی به هدف خود برسید.

روی لینک زیر کلیک کنید تا با ضرایب دروس رشته مورد نظر خود آشنا شوید.

ضرایب دروس کنکور ۱۴۰۱

زیر گروه رشته ها در کنکور ۱۴۰۱

برای مشاهده زیر گزوه های رشته خود روی لینک زیر کلیک کنید.

زیر گروه رشته ها در کنکور

برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱

برنامه ریزی یکی از مهم ترین و اساسی ترین عواملی است که در مسیر رسیدن به موفقیت به شما کمک می کند.

برنامه ریزی به معنای انجام کارها به صورت منظم و دقیق برای رسیدن به اهدافی است که در دهن خود دارید.

شما داوطلبان کنکوری در مسیر رسیدن به موفقیت باید بهترین استفاده را از زمان داشته باشید. برنامه ریزی اصولی و دقیق به شما این امکان را می دهد تا علاوه بر اینکه بهترین استفاده را از زمان خود داشته باشید، کیفیت مطالعه خود را نیز افزایش دهید.

اگر می خواهید به سبک رتبه های برتر درس بخوانید روی لینک زیر کلیک کنید.

برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱

سوالات احتمالی کنکور ۱۴۰۱

۵ دوره سوالات احتمالی کنکور ۱۴۰۱ را به صورت رایگان دانلود کنید.

سوالات احتمالی کنکور ۱۴۰۱ را که طراحی اساتید کنکور آسان است به صورت رایگان دریافت کنید.

سوالات احتمالی شیمی کنکور ۱۴۰۱
سوالات احتمالی فیزیک کنکور ۱۴۰۱
سوالات احتمالی زیست کنکور ۱۴۰۱
سوالات احتمالی ریاضی کنکور ۱۴۰۱
پاسخنامه سوالات احتمالی ریاضی کنکور ۱۴۰۱
سوالات احتمالی زبان کنکور ۱۴۰۱
پاسخنامه سوالات احتمالی زبان کنکور ۱۴۰۱
سوالات احتمالی دینی کنکور ۱۴۰۱
پاسخنامه سوالات احتمالی دینی کنکور ۱۴۰۱
سوالات احتمالی عربی کنکور ۱۴۰۱
پاسخنامه سوالات احتمالی عربی کنکور ۱۴۰۱
سوالات احتمالی ادبیات فارسی کنکور ۱۴۰۱
پاسخنامه سوالات احتمالی ادبیات فارسی کنکور ۱۴۰۱

تاریخ اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۱

اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۱ در دو مرحله صورت می گیرد:

عنوان توضیحات
مرحله اولاعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ یک ماه پس از برگزاری آزمون سراسری
در این مرحله کارنامه عملکرد داوطلب منتشر می شود که تمامی اطلاعات نتایج آزمونی داوطلبان بر روی آن ذکر شده است
در این مرحله داوطلب اقدام به انتخاب رشته می کند
مرحله دوم اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱
در این مرحله رشته و دانشگاه محل قبولی داوطلب مشخص می شود

مراحل مشاهده نتایج کنکور ۱۴۰۱

 • مراجع به سایت سازمان سنجش
 • انتخاب پنل سمت راست صفحه که مربوط به کنکور سراسری است
 • کلیک بر روی لینک کارنامه مرحله اول آزمون سراسری ۱۴۰۱
 • انتخاب یکی از سه روشی که در تصویر پایین مشاهده می کنید
 اعلام نتایج کنکور 1401

انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

گام آخر کنکور، انتخاب رشته است. شما داوطلبان کنکوری با یک انتخاب رشته اصولی می توانید نتیجه سال ها تلاش خود را ببینید و موفق به قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود شوید.

پس از دریافت کارنامه خود در مرحله اول اعلام نتایج، مشخص می شود که شما مجاز به انتخاب رشته در کدام دوره های تحصیلی هستید.

پس از مجاز بودن شما داوطلبان مهم ترین بخش توجه به رتبه و تراز در هر زیر گروه می باشد.

بدین صورت که داوطلب معیار انتخاب رشته خود را بر اساس رتبه کسب شده در هر زیر گروه قرار می دهد.

تاریخ انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

تمام داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان، پیام نور می توانند در موعد مقرر نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

معمولا زمان انتخاب رشته در مرداد ماه هر سال برگزار می شود و تاریخ دقیق انتخاب رشته هر سال از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور به اطلاع شما داوطلبان عزیز خواهد رسید

شما داوطلبان پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته که در سایت سازمان سنجش منتشر می شود می توانید انتخاب رشته خود را انجام دهید.

بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱

بودجه-بندی-کنکور-1401

بودجه بندی دروس تخصصی و عمومی رشته های تجربی، ریاضی و انسانی را در جدول های زیر مشاهده کنید.

بودجه بندی ادبیات فارسی در کنکور ۱۴۰۱

مبحثتعداد تست
واژگان۳
املاء۳
زبان فارسی۵
تاریخ و ادبیات۱
آرایه های ادبی۴
قرابت معنایی۹

بودجه بندی عربی در کنکور ۱۴۰۱

مبحثتعداد تست
ترجمه و تعریب۸
درک مطلب۴
حرکت گذاری۲
تحلیل صرفی۳
قواعد۸

بودجه بندی دین و زندگی در کنکور ۱۴۰۱

مبحثتعداد تست
آیات و روایات۱۱
اشعار و حدیث۵
متن۹

بودجه بندی زبان انگلیسی در کنکور ۱۴۰۱

مبحثتعداد تست
واژگان۸
گرامر۴
Cloze test۵
درک مطلب reding۸

بودجه بندی دروس تخصصی کنکور تجربی ۱۴۰۱

دفترچه دروس تخصصی رشته تجربی شامل ۵ درس تخصصی (زمین شناسی -ریاضی – زیست – فیزیک – شیمی) است. این دفترچه مجموعا شامل ۱۷۰ سوالات است که باید در مدت زمان ۱۷۵ دقیقه به سوالات آن پاسخ دهید.

بودجه بندی دروس تخصصی کنکور تجربی 1401

بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی

مبحثتعداد تست
الگو و دنباله۱
توان های گویا و عبارت های جبری۰
معادله و نامعادله۳
هندسه۴
تابع۲
مثلثات۴
توابع نمایی و لگاریتم۲
حد و پیوستگی۴
مشتق۴
کاربرد مشتق۲
شمارش ، بدون شمردن۱
احتمال۲
آمار۱

بودجه بندی زیست شناسی کنکور تجربی

بودجه بندی زیست شناسی کنکور را به تفکیک مقاطع تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم برای شما قرار می دهیم:

بودجه بندی زیست شناسی دهم در کنکور تجربی

مبحثتعداد تست
زیست جانوری ترکیبی۵
زیست گیاهی ترکیبی۶
فصل دوم : گوارش و جذب مواد۴
فصل سوم : تبادلات گازی۱
فصل چهارم : گردش مواد در بدن۳

بودجه بندی زیست شناسی یازدهم در کنکور تجربی

مبحثتعداد تست
فصل اول : تنظیم عصبی۳
فصل دوم : حواس۲
فصل سوم : دستگاه حرکتی۳
فصل چهارم : تنظیم شیمیایی۱
فصل پنجم : ایمنی۲
فصل هفتم : تولید مثل۲

بودجه بندی زیست شناسی دوازدهم در کنکور تجربی

مبحثتعداد تست
فصل اول : مولکول های اطلاعاتی۳
فصل دوم : جریان اطلاعات در یاخته ها۱
فصل سوم : انتقال اطلاعات در نسل ها۴
فصل چهارم : تغییر در اطلاعات وراثتی۴
فصل پنجم : از ماده به انرژی۳
فصل ششم : از انرژی به ماده۱
ترکیبی چند فصل به صورت شمارشی۲

بودجه بندی فیزیک کنکور تجربی

فیزیک کنکور تجربی شامل ۳۰ تست از سه مقطع دهم، یازدهم و دوازدهم است.

بودجه بندی فیزیک دهم در کنکور تجربی

مبحثتعداد تست
فصل اول : فیزیک و اندازه گیری۱
فصل دوم : ویژگی های فیزیکی مواد ( فشار )۳
فصل سوم : کار، توان و انرژی۱
فصل چهارم : دما و گرما۲

بودجه بندی فیزیک یازدهم در کنکور تجربی

مبحثتعداد تست
فصل اول : الکتریسته ساکن۳
فصل دوم : جریان الکتریکی و مدار های جریان مستقیم۴
فصل سوم : مغناطیس و القای الکترو مغناطیس۲

بودجه بندی فیزیک دوازدهم در کنکور تجربی

مبحثتعداد تست
فصل اول : حرکت بر خط راست۳
فصل دوم : دینامیک۳
فصل سوم : نوسان و امواج۶
فصل چهارم : فیزیک اتمی و هسته ای۲

بودجه بندی شیمی کنکور تجربی

شیمی کنکور در کنکور تجربی شامل ۳۵ سوال از مباحثی است که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

بودجه بندی شیمی دهم در کنکور تجربی

مبحثتعداد تست
فصل اول : کیهان زادگاه الفبای هستی ( عنصرها )۴
فصل دوم : رد پای گازها در زندگی ( ساختار لوویس )۳
فصل سوم : آب آهنگ زندگی ( محلول ها )۴

بودجه بندی شیمی یازدهم در کنکور تجربی

مبحثتعداد تست
فصل اول : قدر هدایای زمینی را بدانیم ( پیوندهای کربنی و هیدروکربنی )۶
فصل دوم : در پی غذای سالم ( گروه های عاملی )۴
فصل سوم : پوشاک نیازی پایان پذیر ( محلول ها )۲

بودجه بندی شیمی دوازدهم در کنکور تجربی

مبحثتعداد تست
فصل اول : مولکول ها در خدمت تندرستی ( اسید و باز )۴
فصل دوم : آسایش و رفاه در سایه ی شیمی ( واکنش های شیمیایی )۴
فصل سوم : شیمی جلوه ای از هنر ( جامدات یونی )۲
فصل چهارم : حفظیات سینتیک۱

بودجه بندی دروس تخصصی کنکور ریاضی ۱۴۰۱

دفترچه تخصصی کنکور ریاضی شامل سه درس شیمی و فیزیک ریاضی است و مجموعا شامل ۱۳۵ سوال است. برای پاسخ به سوالات این دفترچه مجموعا ۱۷۵ دقیقه زمان دارید.

بودجه بندی دروس تخصصی کنکور ریاضی 1401

بودجه بندی ریاضی در کنکور ریاضی

درس ریاضی در رشته ریاضی شامل دروس دیفرانسیل و ریاضی پایه، هندسه پایه، هندسه تحلیلی، حسابان، درس گسسته، جبر و احتمال و آمار مدل سازی است

بودجه بندی هندسه دهم در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل یک : ترسیم هندسی۱
فصل دو : دایره ها۲
فصل سه : روابط طولی۱
فصل سه : مساحت و کاربرد چند ضلعی ها۲
فصل سه : چند ضلعی ها۱
فصل چهار : تجسم فضایی۱

بودجه بندی هندسه یازدهم در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل اول : رابطه طولی در دایره ها۱
فصل اول : چند ضلعی های عاملی۱
فصل دوم : تبدیل های هندسی و کاربردها۰
فصل سوم : قضیه ی نیمساز ها۱

بودجه بندی هندسه دوازدهم در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل یک : ماتریس ها۲
فصل یک : معادله ی دترمینان۱
فصل دو : دایره ها۲
فصل دو : بیضی و سهمی۲
فصل سه : بردار ها۰

بودجه بندی گسسته در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل یک : بخش پذیری اعداد۵
فصل یک : ترکیبی از کل فصل۱
فصل دو : گراف۳
فصل سه : ترکیبیات، جایگشت با تکرار۳

بودجه بندی حسابان یازدهم در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل یک : مجموعه جملات دنباله های حسابی و هندسی۱
فصل دو : مساحت تابع۱
فصل دو : نمودار تابع۱
فصل دو : اعمال روی توابع۱
فصل سه : کاربرد لگاریتم۱
فصل چهار : نسبت مثلثاتی۱
فصل پنج : پیوستگی۱
فصل یک و چهار ترکیبی از مثلثات و جبر و معادله۱

بودجه بندی حسابان دوازدهم در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل یک : تقسیم و بخش پذیری۱
فصل دو : معادلات مثلثاتی۱
فصل سه : حد های نامتناهی در بی نهایت۱
فصل چهار : کاربرد آهنگ متوسط و تغییرات۱
فصل چهار : خط مماس بر یک منحنی۱
فصل سه ترکیبی با تابع و مجانب ها۱
فصل چهار ترکیبی با مثلثات و مشتق۱

بودجه بندی آمار و احتمال در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل یک : ضرب دکارتی۱
فصل یک : جبر و مجموعه ها۲
فصل یک : ترکیب گزاره ها۱
فصل دو : مسئله ی احتمال۲
فصل دو : احتمال شرطی۱
فصل سه : معیار های گرایش به مرکز ( میانگین )۱

بودجه بندی فیزیک کنکور ریاضی ۱۴۰۱

بودجه بندی مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم ریاضی را در ادامه بیان می کنیم:

بودجه بندی فیزیک دهم در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل اول : فیزیک و اندازه گیری۱
فصل دوم : ویژگی های فیزیکی مواد۳
فصل سوم : کار ، انرژی و توان۲
فصل چهار : دما و گرما۲
فصل پنج : ترمودینامیک۴

بودجه بندی فیزیک یازدهم در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل اول : الکتریسیتۀ ساکن۴
فصل دو : جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم۶
فصل سه : مغناطیس۱
فصل چهار : القای الکترو مغناطیسی و جریان متناوب۲

بودجه بندی فیزیک دوازدهم در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل یک : حرکت بر خط راست۵
فصل دو : دینامیک و حرکت دایره ای۵
فصل سه : نوسان و موج۵
فصل چهار : برهم کنش های موج۳
فصل پنج : آشنایی با فیزیک اتمی۲
فصل شش : آشنایی با فیزیک هسته ای۰

بودجه بندی شیمی کنکور ریاضی ۱۴۰۱

شیمی کنکور ریاضی شامل ۳۵ سوال است که بودجه بندی آن را به تفکیک پایه به پایه بیان می کنیم:

بودجه بندی شیمی دهم در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل یک : عنصر ها۲
فصل یک : لایه۱
فصل یک : استوکیومتری۱
فصل یک : ترکیبات یونی۱
فصل دو : تحلیلی از فشار گاز ها۱
فصل سه : محلول ها۳
فصل سه : مسئله ppm۱

بودجه بندی شیمی یازدهم در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل یک : مسئله درصد خلوص۳
فصل یک : هیدرو کربن ها۲
مسئله ترکیبی از دهم و یازدهم ( مولار )۲
مسئله ترکیبی از دهم و یازدهم ( سرعت و درصد خلوص )۱
فصل دو : قانون هس۱
فصل دو : آنتالپی پیوند۱
فصل دو : مسئله هیدرو کربن ها۱
فصل دو : حفظی از عوامل سرعت۱
فصل دو : مسئله سرعت۱
فصل سه : شمارش ( حفظی )۱

بودجه بندی شیمی دوازدهم در کنکور ریاضی

مبحثتعداد تست
فصل یک : شمارش ( حفظی )۱
فصل یک : مسئله PH۱
فصل دو : مسئله و واکنش از اکسایش و کاهش۳
فصل دو : شمارش ( تحلیلی )۲
فصل سه : آنتالپی فروپاشی ( تحلیلی )۲
فصل چهار : شمارش ( تحلیلی )۱
فصل چهار : مسئله۱

بودجه بندی کنکور انسانی ۱۴۰۱

کنکور انسانی دارای ۲ دفترچه سوالات عمومی و تخصصی است که دفترچه سوالات عمومی شامل ۱۰۰ تست از ۴ درس ادبیات فارسی، عربی، دین و زندگی و زبان انگلیسی است و دفترچه تخصصی شامل ۹ درس ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی، عربی، تاریخ، جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روانشناسی استه که به همین ترتیب باید به تست های آن پاسخ دهید.

بودجه بندی دروس تخصصی کنکور انسانی 1401

بودجه بندی زبان فارسی در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
تاریخ ادبیات و سبک شناسی۹
عروض۶
قافیه۲
ترکیبی عروض و قافیه۱
آرایه ادبی۷
قرابت معنایی۵

بودجه بندی ریاضی در کنکور انسانی

بودجه بندی درس ریاضی رشته انسانی در سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم:

بودجه بندی ریاضی دهم در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
عبارت های جبری (اتحاد جبری و کاربرد ها )۱
عبارت های جبری ( عبارت های گویا )۱
معادله درجه دوم ( معادله و مسائل توصیفی )۱
معادله درجه دوم ( معادلات شامل عبارات گویا )۱
تابع ( نمودار تابع درجه ۲ )۱
کار با داده های آماری ( معیار های پراکندگی )۱
نمایش داده ها ( نمودار های یک متغیره )۲

بودجه بندی ریاضی یازدهم در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
آشنایی با منطق و استدلال ریاضی ( گزاره ها و ترکیب گزاره ها )۱
تابع ( اعمال بر روی تابع )۱
تابع ( توابع پلکانی و قدر مطلقی )۱
آمار ( شاخص های آماری )۱
آمار ( سری های زمانی )۱

بودجه بندی ریاضی دوازدهم در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
آمار احتمال ( شمارش )۱
احتمال۲
الگوهای خطی (دنباله حسابی )۱
الگوهای خطی ( مدل سازی و دنباله )۱
الگوهای غیر خطی ( دنباله هندسی )۱

بودجه بندی تاریخ در کنکور انسانی

درس تاریخ در کنکور انسانی شامل ۱۵ سوال است:

بودجه بندی تاریخ دهم در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
درس دوم۱
درس سوم۱
درس هشتم۱
درس چهاردهم۱
درس شانزدهم۱

بودجه بندی تاریخ یازدهم در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
درس دوم۱
درس هفتم۱
درس دهم۱
درس سیزدهم۱
درس پانزدهم۱

بودجه بندی تاریخ دوازدهم در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
درس اول۱
درس دوم۱
درس چهارم۱
درس پنجم۱
درس هشتم۱

بودجه بندی عربی در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
ترجمه۸
تحلیل صرفی۳
ضبط حرکات۱
قواعد۷
مفهموم۱

بودجه بندی روانشناسی در کنکور

مبحثتعداد تست
روانشناسی، تعریف و روش مطالعه۲
روان شناسی رشد۴
احساس، توجه،ادراک۴
حافظه و علل فراموشی۲
تفکر (۱) حل مسئله۲
تفکر (۲) تصمیم گیری۳
انگیزه و نگرش۲
روانشناسی سلامت۱

بودجه بندی فلسفه در کنکور انسانی

درس فلسفه در کنکور شامل ۲۵ سوال است:

بودجه بندی فلسفه یازدهم در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
چیستی فلسفه۱
ریشه و شاخه های فلسفه۱
آغاز تاریخی فلسفه۱
زندگی بر اساس اندیشه۱
امکان شناخت۱
نگاهی به تاریخچه معرفت۱
چیستی انسان۱
انسان موجودی اخلاق گرا۱

بودجه بندی فلسفه دوازدهم در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
هستی و چیستی۱
جهان ممکنات۱
جهان علی و معلولی۲
کدام تصویر از جهان۱
خدا در فلسفه (۱)۱
خدا در فلسفه (۲)۱
عقل در فلسفه (۲)۱

بودجه بندی منطق در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
منطق ترازوی اندیشه۱
لفظ و معنا۱
مفهوم و مصداق۱
انواع و شرایط تعریف۱
اقسام استدلال و کاربرد های آن۱
قضیه ی حملی۱
احکام قضایا۱
نگاهی به تاریخچه معرفت۱
قضیه ی شرطی و قیاس استثنایی۱

بودجه بندی علوم اجتماعی در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
هویت فردی و اجتماعی۱
تحولات هویتی جهان اجتماعی۱
هویت ایرانی۱
فرهنگ معاصر غرب و نظام نوین جهانی۴
چالش های جهانی۲
بیداری اسلامی و جهان جدید۳
ذخیره دانشی۱

بودجه بندی جغرافیا در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
دهم۳
یازدهم۷
دوازدهم۵

بودجه بندی اقتصاد در کنکور انسانی

مبحثتعداد تست
تولید۲
بازار۲
آشنایی با شاخص اقتصادی۵
پول و بانک۲
فقر و توزیع درآمد۱
اقتصاد بین الملل۲
اقتصاد ایران۱
تاریخ ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ ؟

شما داوطلبان کنکور ۱۴۰۱، در هر ۵ گروه آزمایشی (تجربی، ریاضی،انسانی،هنر و زبان) باید در هفته آخر بهمن ماه ۱۴۰۰ اقدام به ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری ۱۴۰۱ در سایت رسمی سازمان سنجش نمایید

تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱ ؟

کنکور هر سال در تیرماه برگزار می شود. کنکور ۱۴۰۱ نیز در اواسط تیر ماه برگزار می شود که تاریخ دقیق برگزاری آن را می توانید در این مقاله مشاهده کنید

تاریخ اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۱ ؟

نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ یک ماه پس از برگزاری و در اوسط مرداد ماه اعلام می شود

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاورین متخصص و رتبه پرور ما در زمینه برنامه ریزی و منابع کنکور ۱۴۰۱ با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰

اپلیکیشن کنکور آسان است

۷۶ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عاااااالی👍👍

  پاسخ
  • سلام خسته نباشید من پایه دوازدهم رشته حسابداری شاخه کارودانش هستم میخاستم بپرسم که برای کنکور حسابداری ۱۴۰۱ فقط درسهای تخصصی رو باید کنکور بدیم یا درسهای عمومی هم هستن

   پاسخ
 • خیییلی ازتون ممنونم بابت اطلاعات دقیقی که از کنکور ۱۴۰۱ دادید عالیه

  پاسخ
 • مطالبتون فوق العاده بود ممنون ازتون

  پاسخ
 • خیلی ممنون از مطلب خوبتون

  پاسخ
  • ببخشید این بودجه بندی که گذاشتید درسته یعنی براساس اون بخونیم مسکلی نیست؟
   خیلیم کامل بود مطالبتون خسته نباشید

   پاسخ
 • خیلی کامل توضیح دادید ممنون به خاطر مقاله خوبتون

  پاسخ
 • زهرا غلامی
  ۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۱۵:۲۰

  سلام
  راجب کنکور ۱۴۰۱اخبار ضد و نقیض زیادی منتشر میشه و ما کنکوری ها دچار استرس میشیم واقعا خیلییییی ممنونم بابت اطلاع رسانیتون
  اجرکم عندالله

  پاسخ
 • امیر حسین
  ۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۱۵:۲۰

  مطالب مرتبط به کنکور ۱۴۰۱ خیلی به روز بود
  دست مریزاد

  پاسخ
 • امیر هادی
  ۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۱۰:۴۸

  تدریس های استاد مسعودی بسیار عالی هستن

  پاسخ
 • اطلاعات خیلی جامعی درباره کنکور ۱۴۰۱ بهمون دادید خیلی ازتون متشکرم

  پاسخ
 • کنکور ۱۴۰۱ به نظر شما حذف میشه؟

  پاسخ
 • سلام
  ببخشید من ی سوالی داشتم
  اینکه من میخام کنکور بدم و مال نظام قدیم هستم
  میتونم با کتابهای نظام قدیم کنکور بدم یا باید کتابهای نظام جدید رو تهیه کنم
  اصلا نباحث فرقی کردن یا خیر؟
  چون من داشتم مقایسه میکردم فرق انچنانی نداشتن
  حالا نظر شما چیه

  پاسخ
 • فوق العاده کامل بود اطلاعاتتون مرسی❤

  پاسخ
  • خیلی ممنون از راهنماییتون ، استرس زیادی بابت کنکور داشتم الان دیگه خیالم راحته و فهمیدم که باید از کجا شروع کنم 🙏

   پاسخ
 • سلام ببخشید ی سوال داشتم من میتونم بادیپلم عکاسی واردرشته انسانی درکنکوربشم؟

  پاسخ
 • سلام با دیپلم ریاضی میشه کنکور تجربی شرکت کرد؟
  درضمن من لیسانس برق قدرت از دانشگاه ازاد دارم

  پاسخ
  • امیر مسعودی
   ۱۴۰۰-۰۴-۲۸ ۱۲:۵۲

   سلام بله

   پاسخ
   • سلام
    خسته نباشید رشتم تجربیه من همیشه معدلم بالای ۱۹.۷۰ بود
    اماسال سوم دبیرستان (خیلی گند )کاشتم حالا میگن ترمیم معدل واسه نظام قدیم برگزار نمیشه؟
    جایی هست که شکایت کنیم حداقل ما نظام قدیما بتونیم حداقل دیپلم تجربی نظام جدید بگیریم؟
    با تاثیر ۶۰ درصد معدل من باید آرزوهام با دستای خودم خاک کنم
    من پزشکی میخواستم حالا چیکار کنم چند سال پشت کنکورم خیلی زحمت کشیدم واسه درسخوندم

    پاسخ
 • سلام ببخشید امتحانات شهریور رشته انسانی به چه صورت است ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  پاسخ
 • حالا از همین مقاله های ک گفتیم میاد کنکور سال اینده؟

  پاسخ
 • سلام
  خسته نباشید رشتم تجربیه من همیشه معدلم بالای ۱۹.۷۰ بود
  اماسال سوم دبیرستان (خیلی گند )کاشتم حالا میگن ترمیم معدل واسه نظام قدیم برگزار نمیشه؟
  جایی هست که شکایت کنیم حداقل ما نظام قدیما بتونیم حداقل دیپلم تجربی نظام جدید بگیریم؟
  با تاثیر ۶۰ درصد معدل من باید آرزوهام با دستای خودم خاک کنم
  من پزشکی میخواستم حالا چیکار کنم چند سال پشت کنکورم

  پاسخ
 • خیلی خیلی مطالب خوبی بود ممنون 🌷
  ولی راستش من جایی شندیم که برای پزشکی برای کنکور خواب اگه کنکور و دادیم باید رشته علوم پایه بخونیم بعد از لیسانس به پزشکی بریم خواب اگه اینطور باشه که خیلی بده یعنی اگه طرف تو سن ۲۴ سالگی فارغ تحصیل بشه بعد پزشکی هم قبول بشه میشه ۲۵سالش و اگه خواسته باشه پزشکی ۷سال بخونه میشه حدود ۳۲سالش خواب اگه از همین کنکور بخونه فوقش میشه ۲۶سالش وزوتر وارد کار میشه که

  پاسخ
 • خدا عاقبت ما کنکوری ها ۱۴۰۱ بخیر کنه

  پاسخ
 • خیلی عالی کامل جامع مث درس دادناتون

  پاسخ
 • کنکور ۱۴۰۱چگونه خواهد بود؟؟

  پاسخ
 • سلام این تغییرات برای کنکور ۱۴۰۲ به بعد هست نه ما

  پاسخ
 • سلام به نظرتون سهمیه های پزشکی پردیس در سال ۱۴۰۱ هم مثله سال های ۹۸ و ۹۹ و ۱۴۰۰ افزایش پیدا میکنه؟

  پاسخ
 • سلام، من یه سئوال از شما داشتم که ممنون میشم جواب بدین 🙏🏻
  بر اساس این بوجه بندی های دروس انسانی که مثلا در درس تاریخ دوازدهم گفته شده که فقط از درس اول، دوم، چهارم، پنجم و هشتم سئوال میاد یعنی نیازی نیست بقیه دروس این کتاب خونده بشه؟ یعنی از درس ششم یا هفتم این کتاب سئوالی نمیاد؟
  ممنون بابت پاسخ🌹

  پاسخ
 • سلام، این بودجه بندی های ۱۴۰۱ معتبرهستش؟
  یعنی از براساس همینا بخونیم؟

  پاسخ
 • ممنون بسیار کامل و جامع برای ما داوطلبای کنکور ۱۴۰۱

  پاسخ
 • مهنا عروضی
  ۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۰۵:۵۵

  مرسی از توضیحات خوب شما

  پاسخ
 • سلام ببخشید برخی از کتابا تعغیر کردن مثلا فلسفه ۲ ولی شما طبق ۱۴۰۰ بودجه بندیشو نوشتیت لطفا جدیدشو مینویسد.ممنون

  پاسخ
 • خدایی دمتگرم مفیییییید مفید بود

  پاسخ
 • محمد مهدی
  ۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۱۱:۰۷

  سلام وقت بخیر
  ببخشید از فصل های ۷و۸ زیست دوازدهم،در کنکور ۱۴۰۱ سوال نخواهیم داشت؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید واسه کنکور همین بودجه بندی رو که مشخص کردین رو بخونیم قبول میشیم؟برای رشته ی انسانی

  پاسخ
 • سلام ببخشید واسه کنکور همین بودجه بندی رو که مشخص کردین رو بخونیم قبول میشیم؟برای رشته ی انسانی.

  پاسخ
 • کنکور ۱۴۰۱ دروس عمومی هست درسته ؟ از ۱۴۰۲ حذف میشه ؟

  پاسخ
 • من داوطلب کنکور ۱۴۰۱ هستم الان دوساله دارم از منابع کنکور آسان است استفاده می کنم خداییش خیلی راضی هستم مشاورم خانم ملیکا حکمت هستن که بسیار منضبط و منظم هستن تشکر از مجموعه کنکور آسان است و خانم حکمت عزیزم

  پاسخ
 • فرید کاویانی
  ۱۴۰۰-۰۷-۲۹ ۱۸:۴۰

  سلام آیا میشود با دیپلم انسانی کنکور تجربی داد؟

  پاسخ
 • فرید آخوندی
  ۱۴۰۰-۰۷-۳۰ ۱۴:۳۰

  توضیحاتتون عالی بود مرسی از شما

  پاسخ
 • واقعا با این وضع چه جوری آخه خدایا ما امیدمون فقط به خودته💔

  پاسخ
 • ممنون واقعا خدا خیرتون بده مطالب خیلی خوب و عالیه
  من همش استرس داشتم ولی وقتی اینا رو خوندم فهمیدم حذفیات چیه
  بودجه بندی هم خیلی بهم کمک کرد ممنون 💖

  پاسخ
 • دلیار سمایی
  ۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۸:۴۷

  سلام عذر میخوام یه سوال داشتم در مورد بودجه بندی
  طبق همین لیست سوالات هست؟ یعنی از دروسی که نگفتید سوالی طرح نمیشه؟؟ ممنون میشم جواب بدید.

  پاسخ
 • سلام خوب هستید؟
  واقعا مرسیی از مطالب خوب و مفیدتون خیییییلی ممنونم. فقط یه سوال این دروسی که اینجا نگفتید تو کنکور نمیان؟

  پاسخ
 • خیلی خوب و کامل بود ممنونم❤️😍

  پاسخ
 • سلام وقت تون بخیر
  رشته انسانی هستم تا الان خوندم ولی نه خیلی کامل از این به بعد میتونم قوی تر بخونم رتبه خوبی بیارم؟

  پاسخ
  • امیر مسعودی
   ۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۱۰:۱۱

   سلام برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ تماس بگیرید

   پاسخ
 • سلام من در حال حاضر یازدهم رشته ریاضی هستم ولی الان به پزشکی علاقه مند و شدم و می خواستم بدونم میتونم کنکور تجربی رو بدم؟شانسی برای قبولی پزشکی دارم؟

  پاسخ
  • امیر مسعودی
   ۱۴۰۰-۰۸-۲۶ ۱۳:۵۱

   بله قطعا. برای دریافت مشاوره تخصصی برای پذیرش در رشته پزشکی با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ تماس بگیرید.

   پاسخ
   • کنکور من برای سال ۱۴۰۲ میفته و شنیدم ۴۰ درصد شرط معدل لحاظ نمیشه و شانس قبولی ندارم و حتی اگه قبول بشی نمی تونی مثلا رشته ای که دوست داری بری رو انتخاب کنی مثل چشم پزشک یا پزشک داخلی و اورژانس و برای شرکت تو کنکور تجربی باید امتحانات نهایی تجربی رو بدی اینا درسته؟

    پاسخ
 • سلام طبق همین بودجه بندی سوالات میاد؟؟؟ یعنی لازم نیس بقیه دروس خونده بشه؟

  پاسخ
 • سلام
  روز شما خوش
  به راهنمایی شما احتیاج دارم..
  سوالم رو نمیدونم باید از کی بپرسم
  خیلی هم حیاتیِ
  من سال ۹۶-۹۷ پیش تجربی بودم
  دو کتاب ریاضی و فیزیک رو پاس نکردم
  ترم تابستان بزرگسالان ثبت نام کردم که امتحان این کتاب ریاضی رو بدم و برای فیزیک از تک ماده استفاده کنم ولی به دلیلی اینکه کرونا گرفتم نشد سر جلسه حاضر شم.

  حالا ترم دی خواستم اسم بنویسم
  گفتن نمیشه
  باید با نظام جدید تطبیق واحد شی و کتاب هایی رو که مربوط به سال دوازدهم میشه و تو نخوندی باید امتحان بدی.
  طبق چیزی که اونا میگن چیزی حدود ۲۰ واحد باید پاس کنم (تصویر مربوط به اطلاعات کتب درسی و واحد ها رو میفرستم شما ببینید)

  مدارس بزرگسالان، برای انتخاب واحد محدودیت دارن که هر ترم ۱۰ واحد بیشتر نمیشه برداشت.

  با این حساب من اگه خواستم تو کنکور ۱۴۰۱ اسم بنویسم دچار مشکل نمیشم؟!
  کد سوابق تحصیلی و این چیزا که یادمه برا ثبت نام تو کنکور لازم میشه رو چه کار کنم..؟!

  من به هیچ مشاوری دسترسی ندارم..
  خیلی تو این پروسه تطبیق واحد و این حرفا اذیت شدم.
  خیال کردم میشه خودمو برسونم تا برای کنکور تلاش سختی بکنم..
  واقعا مستأصل شدم
  شما میتونید منو راهنمایی کنید؟

  پاسخ
 • سلام عزیزم منم پایه دوازدهم نرفتم امتحان بدم امسال کل درس هارو باید تو مدرسه بزرگسالان امتحان بدم رفتم ثبت نام کردم
  گفتن هر ترم ۱۸ واحد میتونی برداری یکی دی ماه یکی خردادماه
  برید از مدیر یا معاون مدرسه بزرگسالان بپرسید راهنمایی تون میکنن البته فکر کنم مهلت ثبت نام تا ۱۵ آذر بوده

  پاسخ
 • سلام . ممنون از توضیحات خوبتون . بودجه بندی برای نظام قدیم هم بر همین اساس هست ؟؟

  پاسخ
 • یه سوال . برای ۱۴۰۱ دو تا کنکور جدا برای نظام جدید و قدیم برگزار میشه یا یه کنکور بر اساس نظام جدید ؟ چون من نظام قدیم بودم و امسال مدرک کارشناسی مو میگیرم می خوام دوباره کنکور بدم . منابع مطالعاتی من باید از نظام جدید باشه یا کتاب های نظام قدیم رو باید بخونم ؟؟؟

  پاسخ
  • امیر مسعودی
   ۱۴۰۰-۱۰-۰۴ ۱۶:۳۲

   سلام کنکور به صورت یکپارچه و به صورت نظام جدید برای تمام داوطلبان برگزار می شود

   پاسخ
 • سلام. وقتتون بخیر
  من یه سوال داشتم .. اونم اینه که با دیپلم ریاضی میشه کنکور تجربی شرکت کرد برای سال ۱۴۰۱؟

  پاسخ
 • سلام. وقتتون بخیر
  من با دیپلم ریاضی میتونم‌کنکور تجربی سال ۱۴۰۱ رو شرکت کنم؟

  پاسخ
 • سلام من دیپلم فنی و حرفه ایی کامپیوتر هستم آیا می تونم کنکور ریاضی شرکت کنم

  پاسخ
 • سلام استاد خسته نباشید میخواستم بگم من امسال دیپلم حسابداری دی ماه میگیرم امکانش هس کنکور۱۴۰۱تجربی شرکت کنم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست