چگونه پزشکی قبول شویم؟

چگونه پزشکی قبول شویم؟

درصد های لازم برای قبولی در رشته پزشکی چه درصد هایی است؟

ابزار های لازم برای قبولی در رشته پزشکی چیست؟

بسیاری از شما داوطلبان کنکور سراسری با رویا قبولی در پزشکی رشته تجربی را برای ادامه تحصیلی انتخاب کردید.

رشته پزشکی به دلیل جایگاه اجتماعی بالایی که در جامعه ما دارد یکی از پرطرفدار ترین رشته های کنکور تجربی است و داوطلبان به دلیل پذیرش اندک دانشگاه ها در این رشته رقابت زیادی را برای قبولی تجربه می کنند.

قبولی در رشته پزشکی مستلزم داشتن ابزار و شرایطی است که شما باید برای خود فراهم کنید تا بتوانید رویای کودکی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

ابزار و شرایط لازم برای قبولی رشته پزشکی

برای قبولی در رشته پزشکی به دلیل رقابت زیادی که وجود دارد شما باید تلاش خود را دو چندان کنید و ابزار و شرایطی را که در ادامه عنوان می کنیم را برای خود فراهم نمایید تا به هدف خود که قبولی در رشته پزشکی است برسید.

برنامه ریزی

مهم ترین آیتم برای قبولی در رشته پزشکی داشتن یک برنامه ریزی اصولی برای قبولی است. شما داوطلبانی که می خواهید در رشته پزشکی قبول شوید باید متفاوت تر از دیگر داوطلبان درس بخوانید.

در واقع برنامه برای شما همانند نقشه راهی است که باید برای رسیدن به مقصد آن را طی کنید.

داشتن برنامه ریزی به شما کمک می کند تا برای تمام زمان های خود برنامه داشته باشید و زمان که ارزشمند ترین فاکتور شما برای درس خواندن است را از دست ندهید.

یک برنامه ریزی اصولی و دقیق دارای ویژگی های زیادی از جمله آگاهی از بودجه بندی، آگاهی از حذفیات کنکور، شناخت بهترین منابع کنکوری و…. را دارد، که شما با آگاهی از آن ها می توانید بهترین برنامه ریزی درسی را برای خود داشته باشید و در آخر یک برنامه ریزی خوب بهترین عملکرد و بازدهی را با خود به همراه دارد.

یک برنامه ریزی کامل، اصولی و دقیق را می توانید از طریق یک مشاور متخصص برنامه ریزی دریافت کنید.

حضور یک مشاور تحصیلی به دلیل تجربه و هم چنین تسلط بر مباحث مرتبط با کنکور می تواند تاثیر بسیار زیادی در موفقیت شما در کنکور سراسری داشته باشد.

برای آگاهی از بودجه بندی کنکور ۱۴۰۲ و حذفیات و کنکور ۱۴۰۱ روی لینک های زیر کلیک کنید.

بودجه بندی کنکور ۱۴۰۲

حذفیات کنکور ۱۴۰۱

روش مطالعه

مطالعه زمانی برای شما ارزشمند و کاربردی است که شما با شیوه صحیح مطالعه هر درس آشنا باشید.

آگاهی شما از روش مطالعه سبب می شود تا شما در همه دروس به یادگیری عمیق و آسان برسید،

یادگیری عمیق شما باعث می شود زمانی که به سراغ مطالعه دروس دیگر می روید دغدغه ذهنی برای یادگیری دروس قبلی نداشته باشید و با ذهنی آزاد و دارای آمادگی دروس دیگر را مطالعه کنید. وقتی شما نسبت به شیوه مطالعه هر درسی آگاهی داشته باشید، مطالعه آن درس زمان کمتری را از شما می گیرید.

برای آشنایی با روش مطالعه دروس ریاضی و فیزیک می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

قبولی آسان پزشکی

روش مطالعه ریاضی

روش مطالعه فیزیک

آزمون آزمایشی

شرکت در آزمون های آزمایشی این امکان را به شما می دهد تا میزان آمادگی خود برای شرکت در کنکور سراسری را در شرایط آزمون بسنجید.

از آنجایی که آزمون های آزمایشی در شرایطی شبیه به کنکور برگزار می شوند و اصطلاحا کنکور های شبیه سازی شده هستند، شما می توانید در چنین شرایطی میزان آمادگی خود را هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ سطح علمی و آموزشی بسنجید.

آزمون های آزمایشی این مزیت را دارند که مانند کنکور فقط یک بار برگزار نمی شوند و شما برای جبران نتایج خود زمان دارید، پس سعی کنید که تمام نقاط ضعف خود را در این آزمون های آزمایشی پیدا کنید تا بدون نقطه ضعف و با مهارت کامل در کنکور سراسری شرکت کنید.

با شرکت در آزمون های آزمایشی می توانید بارها و بارها تمرین کنید تا به اضطراب آزمون خود نیز غلبه کنید. اضطراب آزمون در جلسه کنکور می تواند سبب افت عملکرد شما شود. غلبه بر این اضطراب سبب می شود تا شما عملکرد بهتری در کنکور داشته باشید.

تکنیک های خلاصه نویسی

استفاده از تکنیک های خلاصه نویسی نیز یکی دیگر از راه های یادگیری عمیق و صحیح دروس کنکوری است.

شما داوطلبانی که قصد قبولی در رشته پزشکی را دارید باید توجه داشته باشید که خلاصه نویسی یکی از راهکار های تاثیر گذار در یادگیری است.

در خلاصه نویسی سعی کنید که مطالب را با لحنی ساده تر بنویسید. خلاصه نویسی این امکان را به شما می دهد که پس از مطالعه مباحث هر درس، یک بار دیگر نکات مهم و کلیدی آن را در ذهن خود مرور کنید و هم چنین همه نکات را روی کاغذ بنویسید . خلاصه نویسی انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

انواع خلاصه نویسی

انواع خلاصه نویسی
 • علامت گذاری
 • طبقه بندی
 • حاشیه نویسی
 • خط کشیدن زیر نکات مهم
 • یادداشت برداری

زمانی که شما در حال خلاصه نویسی از مطالب خوانده شده هستید علاوه بر اینکه این مطالب در ذهن شما مرور خواهد شد، در فرصت های مطالعاتی بعدی نیز می توانید از این خلاصه استفاده کنید تا ضمن اینکه زمان خود را مدیریت می کنید، مباحث قبلی را از یاد نبرید.

مرور

هدف از مرور دروس پیشگیری از فراموشی است. مرور، یکی از مهم ترین آیتم های مربوط به مطالعه اصولی است. مطالبی که شما می خوانید بدون مرور ارزشی نخواهد داشت و در ذهنتان تثبیت نمی شود. شما با مرور، مطالب خوانده شده را به حافظه بلند مدت خود انتقال می دهید و سبب تثبیت مطالب در حافظه خود می شوید.

دو روش مهم برای مرور دروس کنکوری داریم:

۱ . روش مرور بازخوانی

در روش بازخوانی شما مطالبی را که پیش از این خوانده اید را به صورت کامل بازخوانی می کنید. در روش بازخوانی کتاب درسی شما مهم ترین منبع شماست و در کنار آن نیز نکات، خلاصه نویسی ها، درسنامه ها و جزوات را نیز مجددا مطالعه می کنید.

۲ . روش مرور بازیابی

نکته مهمی که در زمان تست زنی باید به آن دقت کنید علامت دار کردن تست هایی است که در حل آن ها دچار مشکل هستید. در روش بازیابی مجدد به سراغ این تست ها رفته و آن ها را حل می کنید. این کار سبب یادگیری عمیق نکات مهم و اساسی می شود.

نکته دیگر این است که در زمان تست زنی پاسخ تست ها را به صورت جداگانه در دفتری بنویسید تا در حل مجدد تست ها پاسخ در کتاب تست نباشند.

مشاور تحصیلی

شما برای آگاهی از تمام مواردی که پیش از این عنوان کردیم نیاز به یک مشاور تحصیلی در کنار خود دارید.

یک مشاور تحصیلی فراتر از برنامه ریزی تحصیلی می تواند در زمینه انگیزشی نیز به شما کمک کند تا در زمان هایی که از درس خواندن خسته و دل سرد شده اید ذهن خود را مجددا بازیابی کنید تا با توان بیشتری در مسیر موفقیت حرکت کنید.

تیم مشاورین مهندس امیر مسعودی یکی از برترین تیم های مشاوره ای موسسه کنکور آسان است هستند که می توانند در زمینه مشاور تحصیلی و انگیزشی بیشترین کمک را به شما بدهند. برای ارتباط با مشاورین استاد مسعودی می توانید با شماره هایی که در انتهای این مطلب قرار می دهیم استفاده کنید.

منابع

منابع برای قبولی در رشته پزشکی

یکی از مهم ترین ابزار های شما در این مسیر منابع مناسب و سطح بالا برای قبولی در رشته پزشکی است.

کتاب درسی شما به عنوان اصلی ترین منبع درسی برای شما لازم است ما کافی نیست. برای قبولی در رشته پزشکی شما باید منابعی را انتخاب کنید که تمام نکات و تیپ بندی های تست های کنکوری را پوشش دهد.

منبع کامل برای شما داوطلبانی که با هدف قبولی در رشته پزشکی درس می خوانید، منابعی هستند که ضمن آموزش کامل و کنکوری و هم چنین بالاتر از سطح کتاب درسی، تکنیک های تست زنی را نیز به شما آموزش دهند تا در زدن تست های پیچیده دروس محاسباتی و مباحث ترکیبی کنکور سراسری دچار مشکل نشوید.

منابع کنکور آسان است منابع کاملی هستند که تمام نکات آموزشی و تست زنی مرتبط با تست های کنکوری را پوشش می دهند و شما می توانید با تکیه بر این منابع به قبولی در رشته پزشکی برسید.

محصولات کنکور آسان است

کارنامه قبولی رشته پزشکی

کارنامه قبولی رشته پزشکی در مناطق یک، دو و سه را مشاهده کنید.

کارنامه قبولی رشته پزشکی منطقه یک

کارنامه آخرین قبولی پزشکی منطقه یک

کارنامه قبولی رشته پزشکی منطقه دو

کارنامه آخرین قبولی پزشکی منطقه دو

کارنامه قبولی رشته پزشکی منطقه سه

کارنامه آخرین قبولی پزشکی منطقه سه
با چه رتبه ای پزشکی قبول می شویم؟

با توجه به منطقه ای که در آن مشغول به تحصیل هستید رتبه لازم برای قبولی شما در رشته پزشکی متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تماس ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ در ارتباط باشید.

با چه درصدهایی میتوانیم پزشکی قبول شویم؟

درصد های لازم برای قبولی در رشته پزشکی و دانشگاه های محل قبولی در مناطق ۱،۲،۳ را می توانید در مقاله مشاهده کنید.

آگاهی از کارنامه های آخرین قبولی پزشکی چه تاثیری در قبولی ما دارد؟

با اطلاع از درصد ها و کارنامه های آخرین قبولی های پزشکی می توانید با یک برنامه ریزی اصولی و دقیق شما هم جزو قبولی های پزشکی کنکور سال های آینده باشید.

برای ارتباط با مشاورین متخصص تیم مشاوره مهندس امیر مسعودی می توانید با شماره های زیر در ارتباط باشید.

۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰

بیشتر بخوانیم:
دفتر مشاوره مهندس امیر مسعودی
طرح های مشاوره امیر مسعودی

اپلیکیشن کنکور آسان است

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • نگین اصراری
  1400-03-18 12:50

  خیلی عالی بود ممنون برای اطلاعات خوبتون ❤

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست