پشت کنکور ماندن

بعد از اعلام نتایج کنکور، دانش آموزان بین دو راهی کنکور دادن و کنکور ندادن قرار میگیرند، در چنین شرایطی به دانش آموزان نکاتی گفته میشود که اگر این نکات و توصیه ها را در نظر بگیرند ، تصمیم گیری برای پشت کنکور ماندن و نماندن آسان تر می شود.

دو موردی که دانش آموز برای پشت کنکور ماندن باید در نظر بگیرد:

توانمندی روحی

توانمندی روحی به دو اصل مهم روحیه ریسک پذیری و سخت کوش بودن در فرد اشاره دارد.

زمانی که فرد روحیه ریسک پذیر دارد، پشت کنکور ماندن را میپذیرد اما ریسک پذیری به تنهایی کافی و اثر بخش نیست بلکه زمانی اثر بخش است که فرد اراده و پشتکار قوی برای کنکور سال آینده داشته باشد .

پشتکار داشتن و روحیه سخت کوشی ، از روز اول که تصمیم به درس خواندن میکند تا روز کنکور باید حفظ شود، چرا که دانش آموزان بسیاری هر سال تصمیم به پشت کنکور ماندن میگیرند اما چون انرژی خود را در چند ماه اول صرف می کنند برای ادامه با ضعف در درس خاندن ، بی حوصلگی و بی رغبتی رو به رو می شوند.

اما زمانی که فرد خودباوری داشته باشد و به طور جدی هدفی را برای خود تعیین کرده باشد، پشت کنکور ماندن، راه درستی برای رسیدن به هدف می باشد.

توانمندی علمی

زمانی که توانمندی علمی دانش آموز در سطح متوسط و یا پایین قرار دارد، باید این نکته را در نظر داشته باشند که روشی که در سال گذشته با آن درس خوانده است، مفید و اثر بخش نبوده است، پس باید تصمیم به تغییر شیوه ی مطالعه و درس خواندن بگیرد.

زمانیکه دانش آموز با برنامه ریزی و روش مطالعه ی صحیح درس بخواند، در مدیریت زمان، توانایی تست زدن، ساعت مطالعه و میزان یادداری مطالبی که خوانده شده است، پیشرفت چشک گیری را مشاهده می کند.

گروه مشاوران مهندس امیر مسعودی، با در نظر داشتن شرایط و توانمندی های دانش آموز و داوطلب کنکور، برنامه ریزی شخصی ارائه می دهند، که وجه تمایز بین برنامه ریزی استاد مسعودی با برنامه ریزی های دیگر، اختصاصی بودن و با توجه به بودجه بندی کنکور، برنامه ریزی کردن می باشد.

بررسی نتیجه کنکور

بعد از اعلام نتایج کنکور، بسیاری از داوطلبان، نسبت به تلاش و مطالعه ای که داشته اند و نتیجه ای که دریافت کرده اند، احساس نارضایتی دارند.

در چنین شرایطی دو مورد را باید مورد بررسی قرار داد : مورد اول منابع مطالعه و مورد دوم شیوه مطالعه است.

منابع کنکور

دانش آموزان برای موفق شدن در کنکور ، چندین راه برای یادگیری مطالب دارند، راه اول مطالعه کتب درسی است و راه دوم مطالعه کتاب و استفاده از درسنامه کتاب های تستی و آموزشی است و راه سوم مطالعه دی وی دی آموزشی اساتید برتر اوج یادگیری است.

همان طور که می دانید مطالب کتاب به تنهایی، برای تست زنی کافی نیست و درسنامه کتاب های تستی در همه مباحث کامل نیست. در دی وی دی های آموزشی، آموزش مطالب کتاب با نکات تستی و روش تست زنی همراه است، که بهترین منبع برای کنکور، منبعی است که همه موارد گفته شده، یعنی متن کتاب درسی، آموزش روش تست زنی را دارا باشد.

مطالب مرتبط
معرفی منابع ریاضی کنکور
معرفی منابع فیزیک کنکور
معرفی منابع عربی کنکور

مشاهده محصولات اوج یادگیری

پشت کنکور بمانیم و یا انتخاب رشته کنیم؟

دو راهی ای که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری شما در آن قرار می گیرید تصمیم برای انتخاب رشته و یا پشت کنکور ماندن است. با ما در این مقاله همراه باشید تا جزییات مربوط به پشت کنکور ماندن را برای شما مطرح کنیم.

برای ارتباط با مشاورین استاد مسعودی با چه شماره ای در ارتباط باشیم؟

برای ارتباط با دفتر مشاوره مهندس مسعودی با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ در ارتباط باشید و از مشاوره های تخصصی مشاورین استاد مسعودی بهره مند شوید.

شیوه مطالعه

شیوه مطالعه، تاثیر مستقیم بر نتیجه کنکور فرد دارد، زمانی که شیوه مطالعه، صحیح و در راستای رسیدن به هدف فرد یعنی یادگیری مطالب باشد، احتمال موفقیت در کنکور را بالا می برد.

زمانی شیوه مطالعه در راستای رسیدن به هدف فرد است که برای درس خواندن، برنامه ریزی اصولی و دقیق داشته باشد.

برنامه ریزی اصولی و دقیق، با توجه به سطح علمی، بودجه بندی کنکور۱۴۰۰ و شرایط دانش آموز می باشد که گروه مشاوران مهندس امیر مسعودی با ارائه برنامه ریزی اصولی و با توجه به شرایط دانش آموز، برای رسیدن دانش آموزان به موفقیت در کنکور تلاش می کنند.

طرح نخبگان، طرح مطالعه و برنامه ریزی پیشرفته، همراه با مشاوره تحصیلی و انگیزشی است. این طرح به منظور کسب بهترین نتیجه در کنکور، برای دانش آموزان و دوطلبان طراحی شده است، ویژگی اصلی این طرح آن است که دانش آموزان، با هر معدلی، می توانند در این طرح ثبت نام کنند و بر اساس سطح علمی و تمام پارامتر های برنامه ریزی خوب و موفق، برنامه ریزی مختص خود را دریافت کنند.

برای ارتباط با مشاوران استاد امیر مسعودی با شماره تلفن ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ و ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ تماس حاصل فرمایید.

اپلیکیشن کنکور آسان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست