نکات مهم قبل از کنکور99

یک هفته قبل از کنکور رعایت کردن یک سری از نکات مهم قبل از کنکور برای داوطلبان ضروری است برای اینکه به نتیجه دلخواه خود در آزمون سراسری برسند و ما در این مقاله میخواهیم به توضیح نکات مهم قبل از کنکور ۹۹ از امیر مسعودی بپردازیم .

نکات مهم قبل از کنکور :

  1. خواب کافی
  2. تغذیه مناسب
  3. شب قبل از کنکور بیدار باشیم یا خیر ؟
  4. جمع بندی کامل دروس
  5. پایین آوردن مصرف کافین
  6. آشنایی با محیط برگزاری کنکور
  7. پوشیدن لباس مناسب

۱. خواب کافی :

خواب کافی

خواب کافی اثرات مهمی بر بدن دارد از جمله کاهش استرس ، کاهش التهاب ، پیش گیری از سرطان ، بهبود حافظه ، هوش بالاتر و …. . پس بنابراین اگر شما داوطلبان عزیز به خواب خود از یک هفته قبل از کنکور توجه داشته باشید و خوابتان کافی باشد میتوانید سرجلسه کنکور استرس کمتری را تجربه کنید ، از حافظه بالایی برخوردار باشید و سر جلسه کنکور نکات مهم را سریعا به ذهن خود بیاورید و با داشتن خواب کافی میتوانید باعث تثبیت شدن مطالب در ذهن خود بشوید .

۲. تغذیه مناسب :

تغذیه مناسب

تغذیه شب قبل از کنکور بسیار حائز اهمیت است و دانش آموزان کنکوری باید از غذا های مقوی استفاده کنند و باعث تقویت حافظه خود شوند.

غذا هایی مثل مرغ ، ماهی ، گوشت و … و به هیچ عنوان از مواد کافین دار مانند نوشابه ، چایی ، قهوه ، نسکافه استفاده نکنند و از میوه هایی مانند موز ، سیب و خرما استفاده کنند .

۳. شب قبل ازکنکور بیدار باشیم یا خیر ؟

توصیه میشود به داوطلبان کنکوری که شب قبل از آزمون بیدار نباشند و خوابشان به طور کافی باشد تا بتوانند روی آزمون خود متمرکز باشند و آرامش کامل داشته باشند و یک تفریح کوچکی برای خود بگذارند .

۴. جمع بندی کامل دروس :

جمع بندی کامل دروس

دانش آموزان باید یک هفته قبل از آزمون سراسری تمامی دروس خود را جمع بندی کرده باشند و نکات مهم قبل از کنکور رامطالعه کرده باشند و روی آنها متمرکز باشند و از تمامی دروس خود تست های آنها را به طور کامل زده باشند . شما داوطلبان عزیز میتوانید برای بهتر انجام دادن این کار با مشاوران موسسه کنکور آسان است در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را از آنان دریافت کنید .

۵. پایین آوردن مصرف کافین :

مصرف کافئین

بسیاری بر این باور غلط اند که شب امتحان و یا شب قبل از آن مصرف مواد کافین دار مثل چایی ، قهوه و .. به آنها کمک میکند که سطح هشیاری شان افزایش یابد اما این موضوع یک باور غلط است چون مصرف مداوم آن اثر معکوس دارد و باعث افزایش استرس و اضطراب میشود و کاهش تمرکز .

۶. آشنایی با محیط برگزاری کنکور :

به داوطلبان کنکوری توصیه میشود که یک روز قبل از برگزاری آزمون سراسری به محل مورد نظر آزمون رفته و آنجا را بررسی کرده از نظر دوری و نزدیکی محل برگزاری آزمون ، پر ترافیک بودن یا نبودن مسیر برگزاری آزمون .

۷. پوشیدن لباس مناسب :

انتخاب لباس راحت و مناسب . انتخاب کفش مناسب . خانم ها حتما باید از مقنعه اسفاده کنند . از لباس های تنگ استفاده نکنید .

میتوانید برای برقراری ارتباط با مشاوران موسسه کنکور آسان است و دریافت راهنمایی از آنها با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ و ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ آقای مهندس محمد رضا بهمرام تماس برقرار کنید .

مطالب مرتبط
نکات کلیدی تست زنی
خلاصه نویسی با امیرمسعودی
حوصله درس خواندن نداریم

اپلیکیشن کنکور آسان است

۱ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست