پرش به محتوا
وب سایت مهندس امیر مسعودی
وبسایت رسمی مهندس امیر مسعودی
منابع کنکور 1402 رشته ریاضی

منابع کنکور 1402 رشته ریاضی

کنکور سراسری آزمون سخت و سرنوشت ساز برای شما داطلبان این آزمون است که پس از شرکت در آن می توانید برای ادامه مسیر زندگی خود برنامه ریزی کنید.
این ماراتن نفس گیر تعیین می کند تا ادامه مسیر زندگی را چگونه پیش بروید.

شما داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فیزیک نیز با شرکت در این آزمون می توانید به هدف خود برای ادامه مسیر موفقیتتان برنامه ریزی کنید.
رشته ریاضی و فیزیک در سال های اخیر دارای کمتری تعداد شرکت کننده در کنکور سراسری بوده است و رقابت نسبتا کمتری در میان داوطلبان این رشته وجود دارد.
اما اگر خواهان رتبه های برتر و قبولی در دانشگاه های همچون دانشگاه شریف و امیر کبیر هستید باید تلاش مضاعف داشته باشید چرا که تعداد وروردی های چنین دانشگاه هایی بسیار محدود است و فقط رتبه های برتر امکان حضور در این دانشگاه ها را بدست می آمورند.

گام اول در این مسیر شناخت دقیق و درست منابع کنکور ریاضی برای داوطلبان کنکور 1402 است.
بنابر اعلام سازمان سنجش و آموزش کشور کنکور سال 1402 در تمامی رشته فقط مختص به دروس اختصاصی هر رشته است و دروس عمومی در آزمون سراسری 1402 نخواهند بود.

کنکور 1402 شامل تغییرات بسیار اساسی شده است که یکی از آن ها حذف دروس عمومی از کنکور و تاثیر نمره این دروس از طریق سوابق تحصیلی (امتحانات نهایی) در تراز و رتبه کنکور سراسری شما خواهد بود.
تغییر بعدی در کنکور سراسری 1402 مربوط به تعداد دفترچه و تعداد سوالات کنکور سراسری است که در ادامه مشاهده می کنید.

دفترچه های دروس اختصاصی کنکور 1402 ریاضی به شرح زیر است :

دفترچه شماره یک کنکور 1402 رشته ریاضی

ردیفعنوان درستعداد سوالاز سوالتا سوالمدت زمان پاسخگویی بر اساس دقیقهمیانگین زمان برای پاسخ برای هر سوال به ثانیه
۱ریاضی۵۰۱۵۰۸۰ دقیقه۹۶ ثانیه

دفترچه شماره دو کنکور 1402 رشته ریاضی

ردیفعنوان درستعداد سوالاز سوالتا سوالمدت زمان پاسخگویی بر اساس دقیقهمیانگین زمان برای پاسخ برای هر سوال به ثانیه
۱فیزیک۴۰۱۴۰۵۰۷۴ ثانیه
۲شیمی۳۰۳۱۶۵۳۰۶۰ ثانیه

اگر داوطلب کنکور 1402 ریاضی هستید در ادامه همراه ما باشید تا با منابع این رشته در کنکور 1402 آشنا شوید.

منابع کنکور 1402 رشته ریاضی

هر سال سازمان سنجش و اموزش کشور منابعی را از طریق سایت رسمی خود به آدرس https://www.sanjesh.org/ منتشر می کند که داوطلبان به صورت یکپارچه از این دسته از منابع استفاده کنند.
منابع اعلامی سازمان سنجش و آموزش کشور همان کتاب های درسی است که از سال دهم تا دوازدهم در مدرسه برای شما داوطلبان کنکور سراسری تدریس می شود.

منابع کنکور 1402 رشته ریاضی به شرح زیر است :

عنوان درسنام کتاب پایهسال چاپ
ریاضیهندسه (۱)
هندسه (۲)
هندسه (۳)
آمار و احتمال
حسابان (۱)
حسابان (۲)
ریاضیات گسسته
دهم
یازدهم
دوازدهم

یازدهم
یازدهم

دوازدهم
دوازدهم
۱۳۹۹
۱۴۰۰
۱۴۰۱

۱۴۰۰
۱۴۰۰
۱۴۰۱

۱۴۰۱
فیزیکفیزیک (۱)
فیزیک (۲)
فیزیک (۳)
دهم
یازدهم
دوازدهم
۱۳۹۹
۱۴۰۰
۱۴۰۱
شیمیشیمی (۱)
شیمی (۲)
شیمی (۳)
دهم
یازدهم
دوازدهم
۱۳۹۹
۱۴۰۰
۱۴۰۱

منابع کمک آموزشی کنکور 1402 ریاضی

با توجه به افزایش سطح کیفی سوالات کنکور سراسری در سال های اخیر نظام جدید و مفهومی شدن سوالات بهتر است در کنار منابع اصلی کنکور که از یک منبع کمک آموزشی جامع – کلمل و مفهومی استفاده کنید تا با مفاهیم فراتر از کتاب درسی و هم سطح با تست های کنکور سراسری آشنا شوید تا بتوانید پاسخگوی سوالات در جلسه آزمون سراسری باشید.

با توجه به تحلیل های انجام شده از سوالات کنکور های سراسری سال های اخیر نظام جدید طراحان سوال توجه ای به طرح سوالات مفهومی و درک مطلب دارند و تسلط بر این مفاهیم و توانایی حل چنین سوالاتی با مطالعه کتاب درسی به تنهایی محقق نخواهد شد بلکه باید مفاهیم را خارج از کتاب درسی و به صورت مفهومی و درک مطلب آموزش ببنیدو
هم چنین یکی از رموز موفقیت رتبه های برتر کنکور سراسری مدیریت زمان در کنکور سراسری با استفاده از تکنیک های تست زنی سریع است که سبب می شود داوطلب بدون اتلاف زمان و در زمان مقرر و استاندارد پاسخ هر سوال را پیدا کند.
آموزش چنین تکنیک هایی در کتاب های درسی نیست پس باید در کنار منبع اصلی که کتاب درسی شماست از منابعی استفاده کنید که مفاهیم فوق را پوشش دهند تا شما قدم به قدم به موفقیت نزدیک شوید.

کلاس های آنلاین کنکور سراسری

کلاس آنلاین یا سامانه آموزش مجازی یک محیط آموزش و یادگیری است که با استفاده از ابزارهای دیجیتال و از راه دور تدریس می شود.
چند سالی است که شرکت در کلاس های آنلاین کنکور سراسری در میان داوطلبان کنکوری رایج شده است و به دلیل سطح بالای کیفیت اموزش در این کلاس ها برگزاری آن ها همچنان ادامه دارد.

از مهم ترین مزایای این کلاس ها می توان به رعایت عدالت آموزشی در میان داوطلبان کنکور سراسری اشاره کرد.
زیرا شرکت در کلاس های آنلاین برترین اساتید کنکوری کشور برای تمامی داوطلبان با هر سطحی از دانش و در هر نقطه از کشور حتی نقاط محروم امکان پذیر است.

برای مطالعه صفر تا صد کلاس های آنلای کنکور روی لینک زیر کلیک کنید :

کلاس های آنلاین کنکور

ارتباط با ما

برای ارتباط با ما و ثبت نام و شرکت در کلاس های آنلاس کنکور با شماره تماس زیر در ارتباط باشید :

ثبت نام و رزرو کلاس آنلاین مهندس امیر مسعودی
09129309035

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

مشاوره گروه مهندس مسعودی

جهت ارتباط با مشاوران امیر مسعودی، اطلاع از شرایط برگزاری  کلاس ها و دریافت پاسخ سوالات خود، بر روی دکمه زیر کلیک و فرم درخواست مشاوره را پر کنید.

فرم درخواست مشاوره