لغو پذیرش دانشجو در دوره های روزانه

آخرین وضعیت محرومیت پذیرش در دوره‌های روزانه
دیوان عدالت اداری

طبق رأی شماره ۱۴۰۴ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، بند «ج» دفترچه شماره یک راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ ابطال شد:
افرادی که از سال تحصیلی ۱۳۶۴ ـ۱۳۶۳ به بعد دو نوبت در آزمون های ورودی رشته های تحصیلی متمرکز و یا نیمه متمرکز (دوره های روزانه) پذیرفته شده باشند، حق ثبت نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ را نخواهد داشت.

به این ترتیب، هیچ مانعی برای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری برای دانشجویان انصرافی روزانه وجود نخواهد داشت، اما تا زمان پایان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰، این افراد حق ثبت نام در رشته های روزانه را نداشتند و باید در دوره های غیر روزانه ثبت نام می کردند.

حال در تاریخ ۵ تیرماه ۱۴۰۰، رای شماره‌ ۱۹۴۴ هیات‌ عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال بند (ج) صفحه ۱۹ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ صادر شد:
ج) پذیرفته‌شدگان دوره روزانه سراسری (رشته‌های تحصیلی با آزمون و بدون آزمون) سال ۱۳۹۸، در صورت ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، منحصراً مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیرروزانه (نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد، پردیس خودگردان و مجازی) بوده و فقط در این دوره‌ها گزینش خواهند شد. ضمن اینکه بر اساس توضیحات بند ۶ بخش تعاریف مندرج در صفحه ۳۹ همین دفترچه راهنما، ضمن تکمیل فرم شماره ۲ (فرم انصراف مندرج در صفحه ۷۰) بایستی تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ انصراف قطعی خود را از تحصیل اعلام نموده و مورد مربوط در بند ۳۳ فرم تقاضانامه ثبت‌نام را نیز علامت گذاری نمایند.

به این ترتیب، دیگر سازمان سنجش حق ذکر این بند را در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ و بعدتر، نخواهد داشت و قبول شدگان دوره روزانه در کنکور ۱۴۰۰ در صورت عدم ثبت نام در دانشگاه نیازی به ثبت درخواست رفع محرومیت در سامانه سنجش ندارند. به طوری که دیگر آیتم اختصاصی نیز برای این درخواست وجود ندارد.

آخرین اخبار مربوط به کنکور را در این سایت مشاهده کنید

ارتباط با ما

جهت ارتباط با مشاورین ما و دریافت آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به کنکور سراسری با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید :

شماره تماس دفتر مرکزی : ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰
شماره تماس مشاور ارشد : ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰

اپلیکیشن کنکور آسان است

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست