سبک زندگی یک کنکوری

سبک زندگی یک کنکوری که هدفمند هستش باید چارچوب و اصول خاصی داشته باشد تا دانش آموز بتواند با برنامه ریزی به کارهایی که قصد دارد در طول روز انجام دهد برسد ، پس دو تا کار هست که باید در ابتدا دانش آموز انجام دهد اولین کار نوشتن کارهایی که قصد انجام آنها را دارد و دومین کار برنامه ریزی کردن برای انجام کارهایی که قصد انجام آنها را دارد .

برنامه ریزی کردن

برای برنامه ریزی کردن کارهایی که قصد انجام اونها رو داریم بهتره اولویت بندی کنیم ، یعنی کارهایی که از اهمیت بالاتری برخوردارند در اسرع وقت انجام داده و جزء اولویت های او قرار دهد که گروه مشاوره و برنامه ریزی امیر مسعودی با در نظر گرفتن تمامی اصول و چارچوب ها برنامه ریزی را انجام میدهند .

عوامل اصلی برنامه ریزی

در برنامه ریزی عواملی هستند که جز عوامل اصلی بوده و باید به هر کدام از آنها توجه کامل داشت که این عوامل به عنوان چارچوب در بیشتر افراد ثابت بوده و تنها نوع پذیرش و کنار آمدن با این اصول در افراد مختلف مفاوت است مثلا ساعت خواب یک کنکوری باید ۱۰ شب باشد ، که خواب کنکوری از عوامل اصلی است اما دانش آموزی ممکنه یکماه یا بیشتر زمان بگذره تا به این ساعت ایده آل برسد ممکن هم هست دانش آموزی بعد از یک هفته ، طبق برنامه ریزی به همانساعت خواب برسد .

پس برنامه ریزی خوب برنامه ای هستش که بر اساس ویژگی های فردی و شخصیتی فرد بوده و انحصارا برای خود فرد طراحی شده باشد ، با چنین برنامه ریزی متناسب با دانش آموز، فرد احساس خستگی و تحت فشار بودن نخواهد داشت ، که دانش آموزان استاد مسعودی با داشتن برنامه ریزی دقیق و اختصاصی ، یک زندگی منظم و با برنامه ، بدون استرس را تجره میکنند .تعدادی ازاین عوامل را برای شما در این مقاله توضیح میدهیم که شامل:

ساعت خواب

ساعت خواب عاملی است که بیشتر افراد کنکوری تجربه کردن که آلارم گذاشتن ۶ صبح بیدار بشن و نتونستن و حتی بیدار هم شدن اما درسی که خوندن رو یادشون نیست

علت این اتفاق نداشتن برنامه ریزی مناسب با فرد است ، یعنی زمانی که شخص تا دیر وقت بیدار مانده و مطالعه داشته است ، در آن زمان فرد در نگه داری مطالب در حافظه دچار مشکل میشود چرا که فیزیولوژی بدن ایگونه تنظیم شده است که جسم پینه آل مغز از یک ساعتی دستور خواب را صادر میکند و در نتیجه به یاد سپاری حافظه هم پایین می آید و زمانی که فرد تا دیر وقت بیدار مانده باشد صبح زود هم اگر بیدار شود چون استراحت کافی نداشته حافظه برای به یاد سپاری دچار اختلال میشود و این اتفاق را زمانی دانش آموز متوجه میشود که موقع تست زدن سوال را که میبیند میشناسد اما به طور دقیق یادش نمی آید .

تغذیه

در سبک زندگی یک کنکوری تغذیه نقش بسزایی دارد و از عوامل اصلی موثر بر حافظه و یادگیری و به یادسپاری است که مثل درس خواندن و انجام کارهای روزانه نیاز به برنامه ریزی دارد ، صبحانه اصلی ترین وعده غذایی یک کنکوری است و باید این را در نظر داشت که حین درس خواندن خوراکی خورده نشود بلکه برنامه ریزی شده میان وعده هایی را در نظر بگیرد و برای وعده ی شام از خوردن غذاهای چرب و سرخ کردنی پرهیز کرده و به حداقل برساند .

در تحقیقاتی که در مورد خوراکی های موثر بر تمرکز انجام شد ، آب تاثیر بسیاری در بالا بردن تمرکز داشته و نوشیدن آن به کنکوری ها بسیار توصیه میشود و در مقابل از خوردن نوشیدنی های انرژی زا پرهیز شود .

درس خواندن

درس خواندن برنامه ریزی شده و طبق برنامه درس خواندن از عوامل موثر بر سبک زندگی یک کنکوری است ، که این برنامه ریزی باید متناسب با دانسته ها و شرایط فرد باشد ، در برنامه ریزی مشاوران استاد امیر مسعودی عامل گفته شده کاملا رعایت شده و برای هر دانش آموز به طور اختصاصی برنامه ریزی میکنند .

سبک زندگی یک داوطلب کنکوری باید چگونه باشد؟

شما داوطلبان کنکوری برای موفقیت در کنکور سراسری باید اصول موفقیت را یادگرفته و گام های محکمی را در مسیر موفقیت بردارید. در این مقاله همراه ما باشید تا سبک زندگی یک داوطلب کنکوری را یاد بگیرید.

برای داشتن یک برنامه ریزی دقیق و اصولی چه کارهایی انجام دهیم؟

برای داشتن یک برنامه ریزی اصولی و قدم گذاشتن در مسیر موفیت باید از افراد متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید و از تخصصشان در داشتن یک برنامه ریزی اصولی استفاده کنید. برای دریافت مشاوره تحصصی و برنامه ریزی درسی با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ در تماس باشید.

برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی استاد امیر مسعودی با شماره تلفن ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ و ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ تماس حاصل فرمائید .

مطالب مرتبط
مشاوره خصوصی
کد تخفیف فیزیک امیر مسعودی
پشت کنکور ماندن

اپلیکیشن کنکور آسان است

۱ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست