تعویق کنکور

آخرین اخبار در خصوص تعویق کنکور ۹۹ و امتحانات نهایی دوازدهم از زبان مدیریت بحران کرونا و سازمان سنجش

زمان دقیق برگزاری کنکور ۹۹

در راستای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا ، زمان برگزاری آزمون های سازمان سنجش با تغییراتی رو به رو شد . به طوریکه آزمون دکتری و کنکور کارشناسی ارشد به تعویق افتاده و این آزمون ها در بازه های زمانی دیگری برگزار خواهند شد .

آخرین اخبار زمان دقیق کنکور ۹۹

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: سناریوهای مختلفی برای جبران تعطیلات داریم اما فعلا وضعیت طولانی شدن سال تحصیلی به طور‌ قطعی مشخص‌ نیست.

مهدی نوید ادهم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره تغییر تقویم آموزشی و طولانی‌تر شدن سال تحصیلی، اظهار کرد: آموزش و پرورش بررسی‌های مختلفی را انجام داده و سناریوهای متعددی داریم. 

وی افزود: تصمیم نهایی درباره تمدید تعطیلی مدارس را ستاد ملی مبارزه با کرونا اخذ خواهد کرد و متناسب با آن اگر نیاز به تغییر قوانین موجود و تمدید سال تحصیلی باشد در شورای عالی آموزش و پرورش اقدام خواهیم کرد. 

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: فعلا نمی‌توانیم بگوییم مدارس تا چه زمانی تعطیل است؛ بنابراین باید منتظر تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا درباره تعطیلی مدارس باشیم و پس از آن درباره ادامه سال تحصیلی تصمیم‌گیری می‌کنیم. 

نوید ادهم متذکر شد: قانون تکلیف کرده که آغاز و پایان سال تحصیلی مشخص است و اگر قرار باشد سال تحصیلی طولانی‌تر شود ستاد مبارزه با کرونا که مصوباتش بُعد اجرایی دارد آن را بررسی می‌کند و متناسب با آن آموزش و پررورش تصمیم‌گیری و اطلاع‌رسانی خواهد کرد اما هم اکنون وضعیت طولانی شدن سال تحصیلی به طور قطع مشخص نیست و در هاله‌ای از ابهام است. 

به گزارش تسنیم ، عبدالرسول عمادی مشاور وزیر آموزش وپرورش نیز درباره‌طولانی شدن سال تحصیلی گفته است: تاکنون یک ماه تعطیلی داشته‌ایم که ممکن است بعد از عید نوروز هم تداوم یابد. حداقل ۵ سناریو را برای وضعیت‌های محتمل پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی افزود: اولین سناریو تشکیل کلاس‌ها بعد از ۱۵ فروردین است، به این ترتیب یک ماه وقفه اسفند ماه را داریم که با آموزش در فضای مجازی، ارتباط معلمان با دانش‌آموزان و آموزش تلویزیونی تا حدی جبران شده است و پیش‌بینی شده است ۵شنبه‌ها هم در صورت بازگشایی مدارس به روزهای آموزش افزوده شوند در این صورت تغییر چندانی در برنامه امتحان نخواهیم داشت.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: البته پیشنهاد کردیم با توجه به یک ماه تعطیلی اسفند، امتحانات به‌جای روزهای ابتدایی خرداد، از ۱۷ خرداد برگزار و کنکور هم ۱۵ تا ۲۰ روز معوق شود.

عمادی با بیان اینکه قرار است این سناریوها روز شنبه در شورای معاونین نهایی شود، گفت: سناریوی بعدی این است که مدارس از اول اردیبهشت باز شود و به همین نسبت آزمون‌ها با تأخیر برنامه‌ریزی و پیشنهاد می‌شود کنکور هم یک تا دو هفته به تعویق بیفتد و نیمه خرداد تا اواخر خرداد را برای آن پیش‌بینی کردیم.

تعویق کنکور بخاطر کرونا

بهمن ماه سال جاری بود که در برخی از مناطق کشور شیوع بیماری کرونا اعلام و به دنبال آن بسیاری از مدارس و دانشگاه ها تعطیل شدند . ویروسی که با انتشار آن برای هموطنان و داوطلبان آزمون های سراسری سنجش در مناطق متعدد کشور مشکلات بسیاری را به وجود آورد و علاوه بر آسیب‌ های فیزیکی که برای مردم به همراه داشت آسیب‌ های روحی و روانی بسیاری هم ایجاد کرد و سبب تضعیف روحیههمه مردم به خصوص دانش آموزان و دانشجویانی که خود را آماده کنکور می‌ کردند شد .

به دنبال شیوع سریع این بیماری وزیر بهداشت وارد موضوع شد و به جهت جلوگیری از روند سریع انتشار کرونا ویروس ، دستور العمل تعویق زمان برگزاری کنکور دکتری و کارشناسی ارشد را ارائه داد .

سازمان سنجش که مجری برگزار کننده آزمون های سراسری کشور است در پی بررسی های صورت گرفته در شورای سنجش و پذيرش با تغییر زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ و آزمون دکتری ۹۹ موافقت کرد . 

آیا زمان کنکور عقب می افتد ؟

اما سوال بسیاری از داوطلبان در خصوص زمان برگزاری ماراتن کنکور سراسری ۹۹ است که آیا با توجه به شیوع کرونا به تعویق میفتد یا خیر ؟  با توجه به اینکه آزمون سراسری در تیر ماه برگزار می شود و ممکن است تا آن زمان یا کلا همه خوب شده یا آمار سرایت و سرعت انتقال بیماری رو به کاهش باشد ، کنکور سراسری ۹۹ در زمان اعلام شده یعنی ۱۲ و ۱۳ تیر ماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد .

اما چنانچه عکس اتفاقات پیش بینی شده رخ دهد و اخباری در خصوص تعویق کنکور سراسری ۹۹ منتشر شود این مقاله به روز رسانی و زمان برگزاری کنکور ۹۹ به اطلاع داوطلبان این آزمون نفسگیر می رسد . شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار تغییرات زمان برگزاری کنکور ۹۹ ، همین سایت را دنبال کنید که روزانه به روز رسانی می شود

gilnapublishers.com
کنکور آسان است

در حال حاضر پیشنهاد بازگشایی مدارس از اول اردیبهشت ماه ۹۹ و تعویق دو هفته‌ ای زمان برگزاری کنکور
توسط مشاور وزیر آموزش و پرورش ارائه شد .

این موسسه به صورت تلفنی جوابگوی سوالات شما در خصوص کنکور می باشد

۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰

مهندس امیر مسعودی

۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰

مطالب مرتبط
پشت کنکور ماندن
حوصله درس خواندن نداریم
نکات کلیدی تست زنی

اپلیکیشن کنکور آسان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست