روش مطالعه با امیر مسعودی

یادگیری روش مطالعه درست برای دانش آموزان کنکوری از اهمیت بالایی برخوردار است، این مطالعه درست باید از متوسطه دوم آغاز شود، یعنی زمانی که دانش آموز روش مطالعه درستی را از پایه شروع کند تا زمان کنکور ادامه دهد.

اهمیت مطالعه را میتوانید از کسانی که کنکور داده اند و یا سال آخر متوسطه هستند بپرسید، دانش آموزانی که روش مطالعه درست و حتی روش مطالعه خاصی نداشته اند، پشیمان بوده و پر از ای کاش و افسوس…

پراکنده و بدون برنامه ریزی درس خواندن باعث پراکنده شدن مطالب در ذهن دانش آموز شده و در زمان جمع بندی کنکور، دچار استرس شده و نمی دانند چه مطالبی را مطالعه کرده اند و سردرگم می شوند.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که تحقیقات انجام شده نشان میدهد رتبه های برتر کنکور ده سال اخیر طبق گفته خودشان، برای درس خواندن برنامه ریزی و شیوه خاصی را داشته اند.

در این مطلب از مهندس امیر مسعودی تعدادی از روش های مطالعه که در موفقیت و پیشرفت فرد تاثیر بسیاری دارند را توضیح میدهیم.

روش دسته بندی

روش دسته بندی، روش قدیمی اما پر بازده بوده، در این روش مطالعه، دانش آموز بعد از خواندن مطالب شروع می کند به دسته بندی و تفکیک.

در این روش دائما فرد در دفتر و یا برگه ای که خلاصه نویسی می کند، جدول طراحی کرده و از لحاظ روانشناسی، نظمی که در شیوه خواندن فرد قرار دارد، مناسب افراد منظم و حتی کسانی که وسواس فکری و یا عملی دارند کاربرد بالایی داشته و در مقابل، دانش آموزانی که نظم را چندان جدی نمی گیرند اما تمایل زیادی به منظم شدن دارند مناسب است.

یادداشت برداری به صورت محاوره ای

یادداشت برداری به صورت محاوره ای روش مطالعه ی خوبی است که در بین دانش آموزان به عنوان روش مطالعه، از کارایی خوبی برخوردار است، چرا که فرد حین مطالعه به زبان خودش خلاصه نویسی کرده است.

در روش محاوره نویسی، فرد زمانی که روی برگه نکات کلیدی و مطالب اصلی را به طور خلاصه یادداشت کرد برای مرور به آن رجوع کرده و در زمان صرفه جویی بسیاری می شود.

کلیدواژه نویسی

در روش کلیدواژه نویسی، علاوه بر نوشتن نکات و خلاصه ها، دانش آموز موارد مهم را به صورت کلمات کلیدی، به طوری که در ذهنش بماند یادداشت می کند تا زمانی که آن واژه را شنید مطلب در ذهنش مرور می شد.

این روش نیاز به دقت دارد و بعد از مدتی استفاده از این روش مغز فرد علاوه بر عادت کردن به این شیوه، سرعت یادگیری بالایی را دارا می شود.

روش تمرین و تکرار

بسیاری از دانش آموزان برای دروسی که نیاز به حل مسئله دارد با تمرین و تکرار حل آن سوال بهتر یاد میگیرند. این تکرار و تمرین باید طبق یک برنامه ریزی مدون در چارچوب مطالعه شما قرار گیرد.

طبقه بندی کردن

در روش طبقه بندی کردن، فرد مطالب را بر حسب اهمیت و ترتیب یادگیری نوشته و طبقه بندی می کند.

یادآوری مطالب در این روش اگر فرد به آن عادت نداشته باشد کمی دشوار است پس بهتر است فردی که این روش را انتخاب میکند، از سال اول متوسطه دوم شروع کند این روش را تا ذهن فرد به چنین روشی عادت کند.

به طور کلی بهترین روش این است که برای درس خواندن کنکوری، برنامه ریزی داشته و روش مطالعه با شخصیت و توانایی های فرد مناسب باشد.

روش مطالعه فیزیک امیر مسعودی

روش مطالعه چه تاثیری در یادگیری مفاهیم کنکوری دارد؟

با بکار گیری روش های مطالعه متناسب با هر درس می توانید مفاهیم درس مورد نظر را به طور عمیق و مفهومی یاد بگیرید و این شیوه سبب پیشگیری از فراموشی می شود.در این مقاله این ابعاد مختلف روش مطالعه پرداخته ایم با همراه باشید.

روش مطالعه استاد مسعودی برای درس فیزیک چه روشی است؟

استاد امیر مسعودی که برترین مدرس فیزیک کنکور هستند برای مطالعه درس فیزیک کنکور روش هایی را برای ارتقا سطح علمی شما در درس فیزیک پیشنهاد می کنند که میتوانید با تهیه دی وی دی های فیزیک استاد مسعودی از طریق اپلیکیشن کنکور آسان است به این روش های مطالعه مسلط شوید.

برای ارتباط با مشاورین کنکور آسان است با چه شماره ای تماس بگیریم؟

برای ارتباط با مشاورین کنکور آسان است با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ در تماس باشید.

برای ارتباط با مشاوران کنکور آسان است برای دریافت برنامه ریزی و تشخیص شیوه درس خواندن متناسب با فرد با شماره تلفن ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ و ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ تماس گرفته و با مشاورین ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط
برنامه ریزی کنکور امیر مسعودی
مشاوره خصوصی
دفتر مشاوره مهندس امیر مسعودی

اپلیکیشن کنکور آسان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست