روش مطالعه کنکور در نوروز 1400

روش مطالعه کنکور در نوروز ۱۴۰۰؟

در تعطیلات نوروز چند ساعت درس بخوانیم؟

در تعطیلات نوروز چه مباحثی را مطالعه کنیم؟

کنکور آسان است ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی مملو از موفقیت برای شما دانش آموزا و داوطلبان کنکوری قصد دارد تا در این مقاله روش مطالعه کنکور در نوروز ۱۴۰۰ را به شما آموزش دهد.

مطالعه نوروزی

مطالعه در نوروز از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بسیاری از داوطلبان در این دوره به استراحت می پردازند و شما فرصت دارید تا در این بازه زمانی ۱۵ روزه از رقبای خود سبقت گرفته و گام به گام به موفقیت نزدیک شوید.

بسیاری از شما داوطلبان کنکوری با این دیدگاه که تمام مباحث پایه و نیم سال اول دوازدهم را مرور کنید به استقبال تعطیلات نوروزی می روید اما باید توجه داشته باشید این برنامه سنگین فقط سبب خستگی و سردرگمی شما می شود و قطعا تایم زیادی را از دست خواهید داد پس سعی کنید با استفاده از یک برنامه اصولی، استاندارد و منظم بهترین استفاده را از این ایام داشته باشید.

روش مطالعه کنکور در نوروز ۱۴۰۰

یکی از مهم ترین علل موفقیت رتبه های برتر در سال های گذشته استفاده مفید از زمان هایی است که داوطلبان دیگر از آن ها استفاده نکرده اند. ایام نوروز یکی از طلایی ترین زمان هایی تست که شما کنکوری باید مفید ترین استفاده را از آن داشته باشید تا به موفقیت نزدیک شوید.

وقتی در روزهایی که خیلی از داوطلبان به فکر درس خواندن نیستند شما در حال مطالعه مفید هستید دلیلی برای عدم موفقیت وجود ندارد

چه مباحثی را در نوروز ۱۴۰۰ مطالعه کنیم؟

یکی از مهم ترین چالش هایی که کنکوری ها برای مطالعه در نوروز با آن روبرو هستند این است که چه مباحثی در نوروز مطالعه کنند تا بیشترین میزان بازدهی را داشته باشد. در ادامه به مباحثی که باید در این ایام مطالعه کنید می پردازیم.

شما کنکوری ها اگر در آزمون های آزمایشی شرکت کرده باشید به دفعات به مطالعه دروس پایه پرداخته اید، در واقع آزمون های آزمایشی بارها شما را ملزم به مطالعه مباحث پایه می کنند پس بهترین گزینه برای تعطیلات نوروزی پرداختن به مباحث نیم سال اول است که کمتر فرصت مطالعه و تست زنی برای آن ها را داشتید.

مباحث نیم سال اول پایه دوازدهم از آن جهت قابل اهمیت است که دوازدهم دارای بیشترین تعداد تست در کنکور سراسری است و ۶۰ درصد از سوالات کنکور از مباحث پایه دوازدهم طراحی می شود. پس از اهمیت مباحث نیم سال اول غافل نشوید. تعطیلات نوروزی بهترین فرصت برای پرداختن به این مباحث است.

شما دانش آموزان پایه دهم و یازدهم نیز بهتر است که در این ایام با استفاده از یک برنامه ریزی مناسب به مطالعه مباحث نیم سال اول بپردازید.

در تعطیلات نوروز هر روز چند ساعت درس بخوانیم؟

ساعت مطالعه شما داوطلبان کنکوری با توجه به توانایی ذهنتان متغیر است و نمی توانیم برای همه شما ساعت مطالعه مشخصی را در نظر بگیریم اما ساعت مطالعه استاندارد در نوروز متغیر بین ۸ تا ۱۲ ساعت می باشد. گاهی برخی از دانش آموزان با توجه به توانایی فردی و ذهنی بالایی که دارند می توانند فراتر از این بازه زمانی مطالعه داشته باشند.

یکی از مهم ترین نکاتی که در مبحث ساعت مطالعه باید به آن توجه داشته باشید این است که هرگز به صورت مداوم و فشرده درس نخوانید. درس خواندن به صورت علاوه بر این که یادگیری شما را کاهش می دهد سبب خستگی بیش از اندازه ذهنی و جسمی شما نیز می شود. پس سعی کنید استراحت کافی را در برنامه درسی خود قرار دهید.

روش مطالعه در کنکور ۱۴۰۰

روش مطالعه کنکور در نوروز 1400

با رعایت نکاتی که عنوان می کنیم بهترین روش مطالعه را برای ایام نوروز داشته باشید.

 • هر چه به پایان سال تحصیلی و کنکور سراسری نزدیک می شویم اهمیت دروس عمومی به دلیل فرار بودن بیشتر می شود پس در روز های طلایی نوروز از دروس عمومی غافل نشوید و حتما یک پارت از برنامه روزانه خود را به این دروی اختصاص دهید.
 • بهترین منبع برای مطالعه دروس اختصاصی نیم سال اول مرور خلاصه نویسی هایی است که از این دروس انجام داده اید پس از آن نیز به حل تست های کنکور سال های اخیر بپردازید سعی کنید در این بازه زمانی بیشتر به حل تست های کنکوری بپردازید و کمتر سراغ تست های تالیفی بروید.
 • در ایام نوروز میزان یادگیری خود را از طریق حل تست های استاندارد بسنجید.
 • تست های مربوط به دروس تخصصی را همان روز و با فاصله ۲ ساعت پس ز مطالعه درسنامه یا مرور بزنید.
 • تست های مربوط به دروس عمومی را با فاصله حداقل ۲۴ ساعت پس از مطالعه درسنامه یا مرور بزنید.
 • نقاط ضعف خود را در مباحث نیم سال اول پیدا کنید و به تقویت این مهارت خود در این مباحث بپردازید.
 • مکان مطالعه یکی از تاثیر گذارترین آیتم های مطالعه در نوروز است . در ایام نوروز به دلیل دید و بازدید که البته امسال قطعا کمتر از سال های گذشته است فضای خانه مکان زیاد مناسبی نیست. بهتر است برای داشتن مطالعه مفید در این بازه زمانی از فضای کتابخانه ها استفاده کنید.
 • از ابتدای نوروز برای مطالعه خود هدف گذاری کنید که قرار است تا پایان نوروز چه مباحثی را مطالعه کنید.
 • با توجه به تعطیلی کلاس های آنلاین در ایام عید سعی کنید ساعت مطالعه مفید خود را افزایش دهید.
 • برای برنامه ریزی نوروزی توانایی خود را در نظر بگیرید و با برنامه ای پیش برید که متناسب با توانایی شما باشد.
 • برای داشتن یک برنامه ریزی استاندارد حتما با یک مشاور متخصص در این زمینه در ارتباط باشید. مشاورین کنکور آسان است برای ارائه بهترین و مناسب ترین برنامه درسی در این ایام آماده همکاری با شما داوطلبان کنکوری هستند.
 • در برنامه خود تایمی را به تحلیل آزمون های آزمایشی اخیر خود اختصاص دهید تا از نقاط ضعف و قوت خود آگاه شوید.

توجه داشته باشید برای مسافرت و دید و بازدید های نوروزی سال ها فرصت دارید پس فرصت را غنیمت بشمارید و بهترین استفاده را از این دوران طلایی داشته باشید

برنامه ریزی کنکور آسان است

برای مشاهده نمونه برنامه ریزی کنکور آسان است از لینک زیر استفاده کنید.

برنامه ریزی کنکور آسان است

برنامه ریزی کنکور آسان است برای نوروز ۱۴۰۰

مشاورین متخصص برنامه ریزی در کنکور آسان است با توجه به شرایط شما داوطلبان کنکوری مناسب ترین و مفید ترین برنامه ریزی درسی را به شما دانش آموزان ارائه می دهند. این برنامه ریزی با توجه به ساعت مطالعه، شرایط درسی، منابع و …… برای شما داوطلبان کنکوری انجام می شود تا بهترین عملکرد و بیشترین میزان بازدهی را داشته باشد.

برای ارتباط با مشاورین کنکور آسان است با شماره های زیر در ارتباط باشید تا برنامه ریزی متناسب با شرایط درسی خود را دریافت کنید.

۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰

اپلیکیشن کنکور آسان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست