راهکارهای افزایش سرعت تست زنی

راهکارهای افزایش سرعت تست زنی؟

تکنیک تست زنی معکوس چیست؟

تکنیک زمان های نقصانی چیست؟

یکی از مهم ترین دغدغه های شما داوطلبان کنکوری افزایش سرعت تست زنی در کنکور است پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا راهکارهای افزایش سرعت تست زنی را یا بگیرید.

افزایش سرعت تست تست زنی

روش صحیح تست زدن یکی از مهم ترین گام هایی است که شما داوطلبان کنکوری باید برای موفقیت در این مسیر بردارید. سرعت در تست زنی یکی از مواردی است که میتواند به موفقیت شما در کنکور سراسری کمک کند تا با حل تعداد تست بیشتر در هر درس بهترین درصد را ثبت کنید اما افزایش سرعت در تست مستلزم نکات مهمی است که با رعایت این موارد می توانید با بالاترین دقت بیشترین سرعت در تست زنی را تجربه کنید.

توجه داشته باشید که هدف از افزایش سرعت تست زنی حل کردن تعداد تست صحیح بیشتر است پس همراه با راهکارهای افزایش سرعت تست زنی باید راهکارهای افزایش دقت در تست زنی را هم یاد بگیرید.

انواع تست کنکور

برای موفقیت در کنکور سراسری باید به صورت مرحله تست بزنید. زدن تست به صورت مرحله ای باعث افزایش دقت شما در تست زدن می شود.

مرحله اول: تست آموزشی

پس از مطالعه درسنامه بهترین گزینه برای شما زدن تست های آموزشی است. زدن تست آموزشی این امکان را به شما می دهد اشکالات خود در مبحث مورد نظر را پیدا کنید و به رفع این اشکالات بپردازید. علاوه بر این با مطالعه پاسخ برخی تست ها نکات جدیدی را یاد می گیرید که می توانید این نکات را به دفتر نکات خود اضافه نمایید.

توجه داشته باشید که در این مرحله زمان تست و تعداد تست های صحیح و غلط شما مهم نیست و صرفا هدف از زدن این نوع تست سنجش میزان یادگیری شماست.

مرحله دوم: تست تثبیتی

مرحله دوم تست زنی زدن تست های تثبیتی است. در این مرحله نیز زمان اهمیت چندانی ندارد و نکته قابل اهمیت محاسبه درصد تست ها است. در این مرحله به صورت مجموعه ای تست بزنید و پس پاسخ دادن به یک مجموعه مثلا ۱۰۰ تایی از یک مبحث، پاسخ های تشریحی مرتبط با آن را چک کنید و در آخر درصد تست خود را محاسبه کنید.

توجه داشته باشید که حتما در پایان مجموعه های تستی که در نظر گرفته اید پاسخ های تشریحی را مطالعه کنید. نکته دگری که باید در تست های تثبیتی به آن توجه کنید این است که حتما مجموعه ای با تعداد تست زیاد را در نظر بگیرد تا با انواع تست در آن مباحث آشنا شوید، هم چنین تعداد تست زیاد در این مرحله سبب تقویت مهارت تست زنی شما می شود.

مرحله سوم: تست سنجشی

در این مرحله مهم ترین فاکتور زمان است. در دو مرحله قبلی هدف یادگیری بیشتر، آشنایی با تیپ بندی تست های کنکوری و تقویت مهارت تست زنی شما بود. اما در این مرحله هدف زدن تعداد تست معین در زمان مشخص است. در این مرحله همانند مرحله دوم درصد را محاسبه می کنیم درصد در این مرحله واقعی تر است زیرا تست ها به صورت زمان دار زده می شود.

توجه داشته باشید تست سنجشی را با فاصله حداقل ۱ تا ۲ روز بزنید تا درصد واقعی شما مشخص شود.

راهکار های افزایش سرعت تست زنی

پس از شناخت انواع تست کنکوری با راهکار های افزایش سرعت تست زنی آشنا شوید.

۱. تکرار و تمرین زیاد

برای هر مبحثی که مطالعه می کنید تعداد تست زیادی تست بزنید. زدن تعداد تست های زیاد در هر مبحث سبب افزایش دقت شما و آشنایی شما با تیپ بندی تست ها می شود. علاوه بر تعداد زیاد تست حل تمرین های کتاب درسی نیز به شما کمک می کند تا مباحث درسی را به صورت مفهومی یاد بگیرید، یادگیری مفهومی این امکان را به شما می دهد را تست های مربوط به هر درس را راحت تر و با سرعت بیشتری بزنید.

۲. استفاده از کرنومتر

پس اینکه تسلط کافی روی مبحث موردنظر پیدا کردید مجموعه ای از تست ها را با استفاده از کرنومتر بزنید. استفاده از کرنومتر سبب می شود که شما داوطلبان کنکوری کم کم عادت کنید که تعداد تست مشخصی را باید در زمان معینی حل کنید و به مرور زمان نیز دقت و سرعت شما در تست زنی افزایش می یابد.

۳. استفاده از تکنیک زمان های نقصانی

تکنیک زمان های نقصانی یکی از روش های تکنیک مدیریت زمانه که به شما کمک می کند تا با رعایت نکات ساده تمام سوالات را بار دیگر مرور کنید. در این روش یک مقداری از تایم هر درس رو نگه داشته تا بعد از اتمام سوالات همان دفترچه، زمان اضافی برای مرور داشته باشید و در صورتی که زمان اضافی داشتید به سراغ سوالات بی جواب بروید.

۴. استفاده از تکنیک تست زنی معکوس

تست معکوس یعنی شما برای حل تست ها ابتدا از زمان بیشتر شروع کرده و پله پله زمان تست زنی را به زمان استاندارد سنجش نزدیک می کنید. تست های معکوس معمولا در ۵ مرحله زده می شود و در هر مرحله ۱۵ ثانیه زمان بیشتری را نسبت به زمان استاندارد سنجش برای تست زنی در نظر می گیریم و پس از اتمام ۵ مرحله به زمان دقیق درس مورد نظر در کنکور سراسری می رسیم.تست زنی معکوس سبب افزایش سرعت شما در تست زنی به صورت مرحله ای می شود.

۴. آگاهی از تیپ بندی سوالات

هر یک از تست های دروس کنکور سراسری تیپ بندی های متفاوتی دارند که آشنایی با آن ها باعث می شود تا زمانی که شما با هر یک از انواع این تست ها در کنکور سراسری روبرو می شوید همان نوع تست را قبلا نیز زده باشید و با ساختار تست آشنایی داشته باشید.

۵. هنر آزمون دادن را بلد باشید

تا قبل از اینکه در جلسه کنکور سراسری حضور پیدا کنید بارها و بارها خود را در شرایط آزمون قرار دهید تا با آمادگی کامل در جلسه کنکور حضور داشته باشید. شرایط یک آزمون رسمی اعم از پوشش، نحوه نسشتن در جلسه کنکور، زمان، تغذیه و….. را برای خود محیا کنید تا روز کنکور برای اولین در چنین شرایطی قرار نگیرید.

۶. یادگیری تکنیک های تست زنی

یکی از مهم ترین عواملی که سبب افزایش سرعت عمل شما در تست های کنکوری می شود یادگیری تکنیک های تست زنی در زمان کوتاه است. سعی بهترین، کوتاه ترین و صحیح ترین روش تست زنی مربوط به هر درس را یاد بگیرید تا بهترین عملکرد را در تست های کنکوری ثبت کنید.

کنکور آسان است در این زمینه با برترین اساتید کنکوری کشور همانند مهندس مسعودی همکاری می کند تا بهترین محتوای آموزشی و تکنیک های تست زنی را به شما ارائه دهد. برای دسترسی به تکنیک های تست زنی کنکور آسان است از لینک زیر استفاده کنید.

محصولات کنکور آسان است

۷. پاسخ ندادن به برخی تست ها را یاد بگیرید

هنگم زدن تست های زمان دار تمرین کنید تا بتوانید به راحتی از سوالاتی که قادر به پاسخگویی به آن نیستید و یا پاسخ به آن نیاز به زمان زیادی دارد عبور کنید. فقط به سوالاتی پاسخ دهید که از درستی جواب آن اطمینان دارید،

توجه داشته باشید که آزمون سراسری دارای نمره منفی است پس پاسخ ندادن به برخی از سوالات را یاد بگیرید و تمرین کنید. برخورد هوشمندانه شما با بعضی تست ها سبب افزایش سرعت تست زنی شما می شود.

آمادگی ذهنی در جلسه کنکور یکی از تاثیر گذار ترین عوامل در موفقیت شماست پس در جلسه کنکور آمادگی مواجه با هر نوع تست را داشته باشید و توانایی عبور از تست های پیچیده را نیز در خود تقویت کنید.

نکاتی درباره تست زنی کنکور

نکات تست زنی کنکور
  • هفته ای ۲ تا ۳ بار تست زمان دار بزنید
  • هیچ مبحثی را بدون تست زدن رها نکنید
  • در هنگام تست زدن صورت سوال را کامل کنید
  • جرأت گذشتن از تست هایی را که نمی دانید داشته باشید
  • معمولاً درتست ها چهار گزینه شباهت زیادی با هم دارند، برای جلوگیری از خطا تمام گزینه ها راکامل بخوانید
  • در پاسخ دادن به بعضی تست ها نیاز به دانستن همه مطالب مورد نظر طراح نیست و با دانستن بعضی از قسمت ها می شود پاسخ را پیدا کرد
  • در محاسبات عددی خود دقت کنید شاید زمانی برای بازگشت مجدد و مرور تست نداشته باشید

ارتباط با مشاورین کنکور آسان است

برای ارتباط با مشاورین کنکور آسان است و دریافت مشاوره در زمینه کنکور و برنامه کنکوری با شماره تماس ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ در ارتباط باشید.

در این مقاله سعی کردیم که تا هر آنچه درباره تست زنی کنکور و راهکار های افزایش سرعت تست زنی در کنکور سراسری لازم بود را بیان کنیم. اگر پس از خواندن این مطالب سوالی درباره تست زنی در کنکور سراسری داشتید سوالات خود را کامنت کنید.

اپلیکیشن کنکور آسان است

۴ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست