خازن امیر مسعودی

با سلام و خدا قوت به دوستان عزیزم.تو این مقاله می خواهیم راجب خازن و تدریس امیر مسعودی صحبت کنیم.خازن از قسمت های تست خیز فیزیک پایه است که  تنوع زیادی هم دارد به صورت ترکیبی با برخی از فصول اما اگر درک درستی از فصل صورت گرفته شود و مفاهیم به خوبی یاد گرفته شود به راحتی میتوان تست های این قسمت را پاسخ داد.

تدریس خازن مهندس مسعودی سریع ترین و آسان ترین روش برای یادگیری این فصل است.

خازن در بودجه بندی کنکور اهمیت بالایی دارد و نیاز است برای این فصل وقت بیشتری بذارید.

خازن چیست؟

قطعه اي است که براي ذخيره انرژي الکتريکي (ولتاژ) توسط میدان الکترواستاتیکی (بار الکتریکی)، در مدار استفاده مي شود و با توجه به اینکه بار الکتریکی در خازن ذخیره می شود می توان از آن برای ایجاد میدان الکتریکی یکنواخت و پایدار استفاده کرد.

خازن تخت یا مسطح : این خازن از دو صفحه رسانای تخت تشکیل شده است که بین آن ها ماده ی عایقی قرار دارد و مانع تماس مستقیم دو صفحه رسانا می شود. این ماده ی عایق (نارسانا) را دی الکتریک نیز می گویند.

دی الکتریک خازن می تواند هوا ، شیشه و یا هر ماده ی نارسنای دیگری باشد.

فرمول : C=kε۰  A/d

خازن ازقسمت های فصل الکتریسیته ی ساکن هست و به قسمت های مختلفی از خازن اشاره میشود مثل:
۱-تعریف خزن۲-خازن با دی الکتری۳-انرژی خازن

خازن در کنکور

از فصل الکتریسیته ی ساکن حدود دو ای سه تست می آید و یک الی دوتای آن حتما از خازن است و همچنین خازن با فصل های دیگر مثل  فصل جریان الکتریکی قابلیت ترکیب دارد پس یادگیری آن حایز اهمیت است.

چه گونه خازن را یادبگیریم؟

۱- ابتدا باید این فصل را با یک درسنامه خوب یا استاد عالی مانند مهندس مسعودی خوب یاد گرفت که مسلما استادی که در حوزه ی کنکور کار کرده و با انواع مختلف سوالات آشنا هست سرعت شما را در یادگیری مفاهیم افزایش می دهد.
۲-حل چند تمرین تشریحی

۳- حل تست های آموزشی
و در آخر حل سوالات سنجشی و زمان دار و آزمون ها برای این که بفهمیم چه قدر یاد گرفته ایم.برای درک و یادگیری مفاهیم که گفتیم با استاد خوب سرعت یادگیری افزایش می یابد پیشنهاد ما ندریس خازن امیر مسعودی است که با تجربه ی چندین ساله ی خود به شما کمک می کند تا از پس این فصل به خوبی بر بیایید.

اپلیکیشن کنکور آسان است

۱ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست