لغو حذف کنکور

منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور اظهار کرد: کلمه کنکور یعنی سنجش و پذیرش که در قالب این معنی حذف شده است.

او افزود: سنجش در کنکور یعنی اینکه ۶۰ درصد آن به آموزش و پرورش واگذار شده است و ۴۰ درصد باقی مانده به خود داوطلب بر می‌گردد که در مدت زمان ۴ ساعت باید آزمون کنکور دهد.

کبگانیان تصریح کرد: کنکور سراسری قرار شده تا دو بار در سال برگزار شود، بنابراین اگر به شکل قبلی کنکور که هیجان و نگرانی وجود داشت نگاه کنیم باید گفت که کنکور برداشته شده است، ولی سنجش و پذیرش همچنان در کنکور وجود دارد.

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: اگر سنجش و پذیرش در کنکور وجود نداشته باشد دیگر عدالتی نخواهد بود، بنابراین کنکور حذف نشده است و نخواهد شد و با برگزاری دوبار در سال آن را ساماندهی خواهیم کرد.

برگزاری آزمون سراسری ۲ بار در سال

پس از کش و قوس های فراوانی که در سال های اخیر پیرامون حذف کنکور سراسری بود در آخرین اطلاعیه که از سوی مسئولان مربوطه منتشر شده قرار بر لغو حذف کنکور شد.

بر همین اساس قرار شد احتمالا از کنکور ۱۴۰۲ آزمون سراسری به صورت کاملا متفاوت برگزار شود.

بر اساس این مصوبه کنکور از سال ۱۴۰۲ دو بار در سال و تنها برای دروس اختصاصی هر رشته برگزار می شود.
سنجش و ارزیابی دروس عمومی به صورت سوابق تحصیلی بوده است و داوطلب باید با شرکت در امتحانات نهایی سوابق تحصیلی خود را تکمیل کند.

توجه داشته باشید که از این پس سوابق تحصیلی ۶۰ درصد و آزمون سراسری ۴۰ درصد تاثیر گذار در پذیرش در دانشگاه و رشته مورد نظر شماست

کنکور ۱۴۰۲

برای دریافت اطلاعات و جزییات بیشتر در خصوص چگونگی برگزاری کنکور ۱۴۰۲ روی لینک ز یر کلیک کنید :
کنکور ۱۴۰۲

اپلیکیشن کنکور آسان است

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مبینا
  1400-08-24 11:21

  سلام یه سوال

  الان کسی که مدرک دیپلمش رو تو سال ۱۴۰۰ گرفته باشه میتونه برای کنکور ۱۴۰۲ هم شرکت کنه؟ و من میخوام ترمیم معدل انجام بدم چون نمرات خردادم به خاطر مشکلاتی فقط در حد پاس کردن بودن…
  مشکلی پیش نمیاد؟۰

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست