جمع بندی کنکور

بهترین شیوه جمع بندی مباحث کنکور سراسری؟

برای جمع بندی چه درس هایی وقت بیشتری اختصاص دهیم؟

بهترین زمان برای جمع بندی مباحث کنکوری چه زمانی است؟

این روزها و با توجه به نزدیک شدن به تاریخ برگزاری کنکور سراسری روش های جمع بندی مباحث کنکوری اهمیت زیادی پیدا کرده و قالبا شما دانش آموزان به دنبال بهترین شیوه جمع بندی کنکور هستید.

تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بهترین زمان برای جمع بندی و بهترین شیوه جمع بندی مباحث کنکوری را در اختیار شما قرار دهیم

جمع بندی

جمع بندی به معنای مرتب کردن اطلاعات در ذهن برای دسترسی راحت تر در زمان نیاز به آن است. سازماندهی انبوهی از مطالب به گونه ای که در جلسه کنکور قابل بازیابی باشند به شما کمک می کند تا بهترین عملکرد خود را در کنکور سراسری ثبت کنید.

جمع بندی مهم ترین دوران مطالعاتی کنکور است.

دوران جمع بندی نقش مهمی در کاهش استرس و دست یابی شما به یک نتیجه مطلوب دارد پس سعی کنید با یادگیری روش های اصولی جمع بندی بهترین بازدهی را از این دوران داشته باشید

جمع به سطح علمی شما ارتباطی ندارد و شما با هر سطح علمی و میزان آمادگی (کم، متوسط، زیاد) باید به جمع بندی مباحث کنکوری بپردازید.

علاوه بر سازماندهی مباحث و تثبیت آن ها در ذهنتان، یکی دیگر از مهم ترین اهداف دوران طلایی جمع بندی تقویت بعد روحی و روانی در دوران جمع بندی است.

بهترین زمان جمع بندی مباحث کنکوری

بهترین زمان جمع بندی مباحث کنکوری یک ماه پیش از برگزاری کنکور سراسری است.

داوطلبان کنکوری دو دسته هستند، دسته اول دانش آموزان دوازدهمی هستند که بهترین زمان جمع بندی برای این دسته از داوطلبان، بعد از امتحانات نهایی است.

دسته دوم فارغ التحصیلان سال های گذشته هستند که مجددا قصد شرکت در کنکور را دارند. شما داوطلبانی که در دسته دوم قرار دارید می توانید جمع بندی خود را کمی زودتر نسبت به دیگران آغاز کنید و زمان بیشتری را به سازماندهی مباحث اختصاص دهید.

بهترین روش جمع بندی مباحث کنکوری

روش مطالعه در دوران جمع بندی نسبت به روشی که تاکنون برای مطالعه مباحث کنکوری داشتید متفاوت است.

در دوران جمع بندی شما باید حجم زیادی از مباحث کنکوری را در بازه زمانی کم مرور کنید، پس باید از روش مطالعه جدیدی استفاده کنید.

بهترین روش برای جمع بندی مباحث کنکوری فاکتور های مهمی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید.

۱ . بررسی مباحث پر سوال و مهم

بررسی مباحث پر سوال و مهم یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که باید در دوران طلایی جمع بندی به آن توجه داشته باشید. بررسی این مورد مستلزم تسلط شما بر بودجه بندی کنکور است.

در دوران جمع بندی برای مرور مباحث الویت بندی داشته باشید و الویت های ابتدایی خود را با مطالعه بودجه بندی هر درس به دروس پر سوال تر اختصاص دهید.

بودجه بندی کنکور را به صورت دقیق مطالعه کنید تا زمان بیشتری را به مباحث که مهم و دارای تست های بیشتری هستند اختصاص دهید. برای اطلاع از بوجه بندی کنکور روی لینک زیر کلیک نمایید.

بودجه بندی کنکور

۲ . مرور خلاصه نویسی ها

همه شما داوطلبان کنکوری در زمان مطالعه دروس، خلاصه نویسی انجام می دهید. بهترین زمان برای استفاده از این خلاصه نویسی ها دوران جمع بندی است.

در دوران جمع بندی با توجه به زمان محدودی که دارید نمی توانید مباحث را به صورت کامل و خط به خط از کتاب درسی مرور کنید. خلاصه نویسی های شما که شامل نکات کلیدی هر درس است به شما کمک می کند تا در کم ترین زمان بهترین مرور را داشته باشید.

۳ . شرکت در آزمون های جامع

آزمون های جامع یکی دیگر از فاکتور های مهم در دوران جمع بندی است که سهم زیادی در تثبیت مطالب در ذهن شما دارد.

آزمون های جامع آزمون هایی هستند که مطابق با بودجه بندی کنکور است و شما با شرکت در این آزمون ها میزان علاوه بر این که میزان آمادگی خود را برای کنکور سراسری می سنجید، نقاط ضعف خود را نیز پیدا خواهید کرد و به تقویت آن می پردازید.

۴ . عدم یادگیری مطالب جدید

در این دوران به هیچ عنوان مطلب جدیدی مطالعه نکنید. در دوران جمع بندی شما در حال طبقه بندی و سازماندهی مباحث هستید و اضافه شدن مطلب جدید به این طبقه بندی سبب سردرگمی و عدم یادگیری شما می شود،

علاوه بر این حجم مطالعاتی شما در این بازه زمانی به اندازه کافی زیاد هست و شما زمانی برای یادگیری مطلب جدید ندارید و بهتر است که وقت خود را به مرور مباحث خوانده شده اختصاص دهید.

پس به جای مطالعه مبحث جدید روی مطالب خوانده شده و رفع اشکال تمرکز کنید.

۵ . مدیریت زمان

اگر تاکنون مدیریت زمان را تمرین نکردید، اکنون بهترین فرصت برای تمرین مدیریت زمان است. شرکت در آزمون های جامع و آزمون های شبیه سازی شده بهترین تمرین برای یادگیری مدیریت زمان است.

مدیریت زمان به شما کمک می کند تا تست های هر درس را در بازه زمانی مشخصی که برای همان درس در نظر گرفته شده پاسخ دهید. شاید شما مطالعه و مرور کافی را داشته باشید اما عدم یادگیری مدیریت زمان سبب می شود تا شما نتوانید بهترین استفاده را از دانش خود داشته باشید.

۶ . آزمون های شبیه سازی شده (۳ روز یک بار)

بهترین خود آزمایی در دوران جمع بندی برای کنکور، حل سوالات کنکور سال های گذشته در شرایط مشابه با کنکور سراسری است.

کنکور را شبیه سازی کنید، یعنی از نظر پوشش، لوازم و زمان دقیقا کنکور را شبیه سازی کنید. این کار به شما کمک می کند تا روز شرکت در کنکور چندین بار در شرایطی مشابه قرار گرفته باشید و استرسی را از این بابت تجربه نخواهید کرد.

در این روش هر سه روز یک بار در آزمون شرکت می کنید به این صورت که نیمی از یک روز را به شرکت در آزمون، اختصاص می دهید و ۲ روز و نصف باقی مانده را به تحلیل سوالات و مرور مباحثی که در آن ها دچار ضعف هستید می پردازید.

توجه داشته باشید که آزمون های شبیه سازی شده شامل تست های کنکور سال های گذشته است تا شما علاوه بر قرار گرفتن در شرایط آزمون با تیپ بندی سوالات کنکور آشنا شوید.

در حل تست های کنکور سال های گذشته ابتدا سوالات کنکور های قدیمی تر را حل کنید و تست های کنکور های جدید را در فاصله کوتاه تا کنکور بزنید، زیرا درجه سختی این تست ها به کنکور شما نزدیک تر است.

یکی از مهم ترین مزیت های خود سنجی به وسیله آزمون های شبیه سازی شده یادگیری مهارت آزمون دادن است

۷ . ارزیابی یا تحلیل آزمون

یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین فاکتور های دوران جمع بندی تحلیل آزمون است.

پس از هر آزمون مهم ترین وظیفه شما تحلیل تست های آزمون است.

کارنامه ای برای خود درست کنید و درصد های دروس اختصاصی و عمومی را در آن یادداشت کنید. برای هر آزمونی که در آن شرکت می کنید همین کار را انجام دهید تا نتایج آزمون های خود را در کنار هم داشته باشید و میزان پیشرفت و یا افت تحصیلی خود را به صورت عینی مشاهده کنید.

پس از پایان آزمون شما با سه دسته سوال روبرو می شوید:

  • دسته اول سوالاتی که به آن ها درست پاسخ دادید
  • دسته دوم سوالاتی که به آن ها پاسخ غلط دادید
  • دسته سوم سوالاتی که بدون پاسخ هستند

سوالات دسته اول نقاط قوت شما هستند. وجود سوالات دسته دوم در دفترچه پاسخ شما ناشی از ضعف شما در مبحث مورد نظر و یا بی دقتی و استرس آزمون دارد. تست های دسته سوم نیز یا ناشی از عدم مدیریت زمان است و یا مربوط به مباحثی است که آن ها را از بازه زمانی مطالعاتی خود حذف کردید.

هدف از دوران جمع بندی پیدا کردن نقاط ضعف و تبدیل آن به نقطه قوت است

پکیج جمع بندی کنکور ۱۴۰۰

منابعی که در دوران جمع بندی از آن ها استفاده می کنید کاملا متفاوت از منابعی هستند که تاکنون از آن ها استفاده می کردید. قطعا تا قبل از دوران جمع بندی معیار انتخاب شما برای یک منبع جامع و کامل منبعی بود که دارای درسنامه قوی باشد.

اما برای دوران جمع بندی شما باید منبعی را انتخاب کنید که متمرکز بر تست های کنکور های سال های اخیر و آزمون های جامع باشد.

بهترین منبع جمع بندی کنکور باید تمام مباحث کنکوری را پوشش دهد.

پکیج جمع بندی کنکور آسان است

کنکور آسان است در راستای ارتقا سطح علمی شما پکیج جمع بندی کنکور را در نظر گرفته است که شامل منابع جمع بندی برای همه دروس تخصصی و عمومی است و شما می توانید در کمترین زمان ممکن بهترین بازدهی را از این منابع داشته باشید.

اساتید پکیج جمع بندی کنکور آسان است

اساتید پکیج جمع بندی کنکور آسان است از بهترین اساتید کنکوری کشور هستند که در ادامه با این اساتید آشنا خواهید شد.

نام مدرستوضیحات
مهندس امیر مسعودیمدرس درس ریاضی و فیزیک
دکتری فیزیک از دانشگاه تهران
تحلیل سوالات کنکور پیش از انتشار پاسخنامه
مدرس برنامه های تلویزیونی اوج یادگیری و یادگیری آسان
مهندس عارف ربیعیان مدرس درس شیمی
نفر اول المپیاد شیمی در ایران و نفر دوم المپیاد شیمی در فرانسه
تحلیل سوالات شیمی پیش از انتشار پاسخنامه
مدرس برنامه های تلویزیونی اوج یادگیری و یادگیری آسان
دکتر مهدی شیخی مدرس زیست شناسی
رتبه ۲۷ کنکور ۱۳۸۹
فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه تهران
مدرس برنامه های اوج یادگیری و یادگیری آسان
استاد حسین احمدی بنیان گذار موسسه کنکور آسان است
مدرس درس دین و زندگی
مشاور رتبه های برتر کنکور سال های گدشته
مدرس برنامه های تلویزیونی اوج یادگیری و یادگیری آسان
دکتر امیر دانش زاده مدرس درس زبان انگلیسی
فارغ التحصیل با معدل عالی از دانشگاه تهران
مشاور رتبه های برتر
مدرس برنامه های تلویزیونی اوج یادگیری و یادگیری آسان
استاد سعید جوکار مدرس درس عربی
جوان ترین مدرس عربی کشور
مدرس برنامه های تلویزیونی اوج یادگیری و یادگیری آسان
استاد سیروس ستار نژادمدرس ادبیات فارسی
دکتری زبان و ادبیات فارسی
طراح سوالات آزمون های آزمایشی
مدرس برنامه های اوج یادگیری و یادگیری آسان

پکیج جمع بندی کنکور آسان است

جمع بندی سوالات احتمالی کنکور

یکی دیگر از بهترین منابعی که برای دوران جمع بندی می توانید از آن استفاده کنید سوالات احتمالی کنکور است. سوالات احتمالی کنکور هر سال تقریبا دو ماه پیش از برگزاری کنکور توسط اساتید مختلف کنکوری تدریس می شود.

در این مجموعه اساتید کنکوری به تحلیل سوالات کنکور سال های اخیر و تحلیل سوالات احتمالی و مشابه کنکور سراسری می پردازند.

کنکور آسان است در این زمینه سوالات احتمالی کنکور را در دروس مختلف که توسط برترین اساتید کنکوری کشور تدریس شده اند را در اختیار شما قرار داده است که اسامی آن ها را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

عنوان درس نام مدرس
سوالات احتمالی فیزیک مهندس امیر مسعودی
سوالات احتمالی شیمی مهندس عارف ربیعیان
سوالات احتمالی ادبیات استاد ستار نژاد
سوالات احتمالی زیست دکتر حسینی نیا

برای مشاهده جزییات این محصولات روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه کنکور آسان است

حرف آخر

جمع بندی در زمان مناسب با بهترین منابع به شما کمک می کند تا نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کنید و بیشترین و بهترین استفاده را از معلومات خود داشته باشید.

توجه داشته باشید که سازماندهی مطالبی که تاکنون مطالعه کردید به شما کمک می کند تا دسترسی آسان تری به این مطالب داشته باشید.

پس از دوران طلایی جمع بندی غافل نشوید.

ارتباط با امیر مسعودی

برای ارتباط با مهندس امیر مسعودی و مشاورین رتبه پرور کنکور آسان است با شماره های هایی که در ادامه مشاهده می کنید در تماس باشید.

۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰

اپلیکیشن کنکور آسان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست