تمدید ثبت نام کنکور

ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور سراسری ۹۸ : دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار کرد: جزئیات ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مصوب ۱۰ شهریور سال ۹۲ مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ۸ و ۱۲ دی‌ماه ۱۳۹۷ اعلام شد.ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور سراسری ۹۸ /

ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور سراسری ۹۸ : وی در ادامه افزود: دفترچه راهنمای ثبت‌نام از ۱۷ بهمن ۹۷ منتشر شده است و کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال ۱۳۹۸ موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مصوب ۱۰ شهریور سال ۹۲ مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ۸ و ۱۲ دی‌ماه ۱۳۹۷ می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کنند.ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور سراسری ۹۸ /

ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور سراسری ۹۸ : به گفته وی، ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می‌پذیرد منحصراً به صورت اینترنتی از روز دوشنبه، ۲۰ اسفند ۹۷ آغاز شده است و تا روز چهارشنبه ۶ شهریور ماه ۹۸ ادامه دارد. بر اساس آخرین آمار اعلام شده تعداد ۳ هزار و ۶۶۷ داوطلب در این رشته‌ها ثبت نام کردند.

ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور سراسری ۹۸ : توکلی گفت: دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول کد رشته محل‌های مربوط به این پذیرش از ۱۷ بهمن ۹۷ بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قرار گرفته است. کلیه داوطلبان و متقاضیان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در این بازه زمانی ۶ ماهه (اسفند ۹۷ تا شهریور ۹۸) به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۰۰ کد رشته) به روش اینترنتی اقدام کنند.ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور سراسری ۹۸ /

ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور سراسری ۹۸ : مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: فهرست کد رشته محل‌های مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی متعاقباً از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع‌رسانی خواهد شد.

توکلی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بعد از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام ظرفیت‌های جدید یا اصلاحاتی را به این سازمان اعلام کرده‌اند، اطلاعیه‌ای در این خصوص در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۸ در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر خواهد شد و داوطلبان متقاضی می‌توانند با مطالعه اطلاعیه در صورت تمایل در زمان مقرر کد رشته محل‌های انتخابی خود را ویرایش کنند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری ۹۸

داوطلبان ثبت نام بدون کنکور سراسری ۹۸ پیش از ثبت نام لازم است از شرایط و ضوابط ثبت نام اطلاع یابند . شرایط ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی است . 

از مهم ترین شرایط عمومی ثبت نام بدون آزمون سراسری ۹۸ به موارد زیر می توان اشاره کرد :

۱ – اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران

۲ – نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران

۳ – تبعیت دانشجو از قوانین جمهوری اسلامی ایران

۴ – رعایت مقررات دانشگاه  

۵ – نداشتن فساد اخلاقی 

مهم ترین شرایط اختصاصی مندرج در دفترچه بدون آزمون سراسری ۹۸ شامل موارد زیر است : 

۱ – دارا بودن مدرک دیپلم نظام قدیم ( چهار ساله ) ، دیپلم و پیش دانشگاهی با اخذ حداکثر تاریخ ۹۸/۶/۳۱ ، دیپلم سال دوازدهم ( نظام جدید ) با اخذ حداکثر تاریخ ۹۸/۵/۳۱ و یا کاردانی ( فوق دیپلم ) برای متقاضیان رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی سراسری ۹۸ ضروری است . ارائه مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان مقطع کاردانی ضرورتی ندارد .

۲ – دانشجویان دوره روزانه لازم است تا ۳۱ مرداد ۹۸ انصراف قطعی خود را تسلیم دانشگاه کنند تا مجاز به ثبت نام بدون کنکور سراسری باشند .

۳ – از آنجا که پذیرش داوطلبان صـرفاً براسـاس سـوابق تحصیلی ( معدل کتبی دیپلم ) صورت می پذیرد چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن می شود متفاوت باشد ، درصد اعمـال معدل کتبی متفاوت خواهد بود . 

۴ – عدم پذیرش داوطلبان فنی حرفه ای و کار و دانش نظام قدیم فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی ( فوق دیپلم ) .

۵ – ممانعت از ادامه تحصیل در صورت مغایرت معدل کل و معدل کتبی دیپلم داوطلبان با معدل واقعی مندرج در کارنامه .

مشاوره ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری ۹۸

ثبت نام رشته های بدون آزمون کنکور سراسری ۹۸ : از آنجایی که معدل مقطع قبلی داوطلبان ملاک پذیرش بدون آزمون سراسری است توصیه می کنیم در ثبت اطلاعات خود علی الخصوص معدل خود نهایت دقت را به خرج دهید .

پس از اتمام مراحل ثبت نام فرم انتخاب رشته خود را مجددا بررسی کنید و در صورت نیاز به تغییر اطلاعات گزینه ویرایش را انتخاب کنید . در دفترچه بدون کنکور سراسری ۹۸ علاوه بر مقطع کارشناسی تعدادی از رشته ها در مقطع کاردانی نیز به چشم می خورد .

 در میان لیست رشته های بدون آزمون ارائه شده در دفترچه بدون کنکور سراسری ۹۸ ، برخی از رشته محل های در دوره روزانه ارائه شده است ، در صورتی که داوطلبی در رشته محل روزانه پذیرفته شود می تواند از تحصیل رایگان برخوردار باشد و نیازی به پرداخت شهریه نیست .

تحصیل در رشته های بدون کنکور سراسری در دوره های مختلف ارائه شده در دفترچه همانند تحصیل در رشته های با آزمون این دوره ها بوده و داوطلبانی که در دوره های نوبت دوم ( شبانه ) و پردیس خودگردان پذیرفته می شوند لازم است با توجه به دوره پذیرفته شده شهریه نوبت دوم و پردیس خودگردان را پرداخت نمایند بنابراین تفاوتی بین شهریه داوطلبانی که از طریق کنکور وارد دانشگاه می شوند با داوطلبانی که بدون کنکور وارد دانشگاه می شوند نیست .

زمان شروع تحصیل داوطلبان رشته های بر اساس سوابق تحصیلی سراسری ۹۸ همزمان با سایر داوطلبان و از مهر ماه خواهد بود و همچنین نحوه پذیرش ( بدون کنکور یا با کنکور ) دانشجویان در مدرک اعطایی در زمان فارغ التحصیلی درج نخواهد شد .

مدارک لازم ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری ۹۸

داوطلب‌ متقاضي‌ شركت‌ در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل کتبی ديپلم) بايد يكايك‌ اقدامات‌ زير را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد:

۱- مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور.

۲- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان و مطالعه آن.

۳- تهيه فايل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام.

۴- ثبت‌نام وانتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر (۹۷/۱۲/۲۰ لغايت ۹۸/۰۶/۰۶).

نحوه تاثیر سهمیه های در پذیرش رشته های بدون کنکور ۹۸

سهمیه‌های منطقه یک، منطقه دو، منطقه سه، خانواده شهدا، ایثارگران ۲۵ درصد ظرفیت، ایثارگران ۵ درصد ظرفیت و رزمندگان طبق قوانین و مقررات مندرج در این دفترچه اعمال می‌شود.

دریافت هرگونه وجه برای دریافت و بررسی درخواست‌ها توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ممنوع است.

با توجه به اینکه یک داوطلب ممکن است موفق به دریافت پذیرش از مؤسسات در چندین کد رشته‌محل شود، داوطلب باید پس از اعلام نتایج دانشگاه‌ها و مؤسسات در مهلت زمانی تعیین شده بررسی لازم را انجام داده و رشته محل مورد علاقه خود برای تحصیل را انتخاب کند.

سپس در زمان تعیین شده با همراه داشتن مدارک لازم برای ثبت‌نام و ارائه تعهد مبنی بر ثبت‌نام در کد رشته‌محل مورد نظر، هزینه ثبت‌نام در این مرحله از پذیرش را پرداخت و نام‌نویسی کند.

البته در این فاصله، داوطلب نباید به دانشگاه یا موسسه دیگری مراجعه و ثبت‌نام کند.

مطالب مرتبط
پشت کنکور ماندن
سبک زندگی یک کنکوری
نکات کلیدی تست زنی

اپلیکیشن کنکور آسان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست