امیر مسعودی

این تیتر در هر موسسه ای که انتشار پیدا کند بدون فوت وقت شروع به تبلیغ و تمجید از خود می کنند مثل آزمون … که مدعی شده که ۱۱ نفر از رتبه های کشوری تک رقمی یک رشته کنکور متعلق به ماست !!!!!!

در این مقاله ( تاثیر موسسات در قبولی رتبه های برتر ) سعی داریم دقیقا پیامهای دانش آموزان را انعکاس دهیم :

طبق علم روان شناسی، هوش تحصیلی، بیش و کم ۷۰ درصد ذاتی است و ۳۰ درصد اکتسابی است.
منتهی، نکته این است که عده ای ۹۰ تا ۱۰۰ درصد زمینه رشد همین ۳۰ درصد را فراهم می کنند. و متأسفانه، آن ۷۰ درصد ذاتی، در بهترین حالت، همان قدر باقی می ماند.
لذ، نمی شود اثر محیط و آموزش خوب را منکر شد. رد و قبولی در کنکور سراسری دانشگاه ها از چنین قانون کلی تاثیر می پذیرد.
ما نمی توانیم منکر کم و کاستی های آموزش رسمی دانش آموزان ما در مدارس مان بشویم. همین طور، اثر موسسات آموزشی را نمی نمی توان یکجانبه کاملا رد کرد یا پذیرفت.
واقعیت این است: به دست آوردن هر چیز خوب و مطلوب، صد البته که هزینه دارد.

نظر رتبه ۲۹ کنکور

ممنون از روشنگری هاتون . من رتبه ۲۹ منطقه یک کشور در رشته تجربی شدم امسال و بجز مشاور تحصیلی نه کلاس کنکور رفتم و نه در آزمون های مؤسسه خاصی شرکت کردم. البته دو تا آزمون اونم به اجبار مدرسه دادم و حالا سایت برگزار کننده اون آزمون اسم منو به عنوان رتبه های برتر خودشون منتشر کرده در حالیکه من اصلا اینارو قبول ندارم اما هرچی اعتراض می کنم اصلا توجه نمی کنند. ای کاش مرجعی بود که به چنین چیزهایی رسیدگی می کرد.

سلام، پسرمن در راهنمایی و دبیرستان تیزهوشان مشهد درس می خواند و در آخر هم گرفتار همین موسسات و معلمان سودجو شد و خودش و ما را بدبخت کرد، حدود ۴۰ میلیون برای معلمان و کانون ها و کتاب ها و … پرداخت کردم، آخرش هم بعد از دو بار کنکور، گند زد و تمام. البته کلاس های کانون ها و معلمان و پرداخت های بنده اجباری بود، چرا که همه را جذب کرده بودند و بچه ها هم از روی چشم و هم چشمی می رفتند، مگر تعداد قلیلی بچه های عاقل که از این دوره های مزخرف استفاده نمی کردند. مثلا یک همایش یک روزه برای ۵۰۰ نفر دانش آموز به قیمت هر نفر ۲۰۰ هزار تومان برگزار می شد و همه با اشتیاق کامل شرکت می کردند. آخر همه اینها، تنها تأسف برای بنده باقی مانده است.

اینها کامنتای داوطلبان و والدینشان است که همگی قابل تامل هستند .
اما چه کنیم که بعد از کنکور لبخند رضایت بر لبانمان بنشیند و از انتخاب خود خرسند باشیم .
نکته اول : قبل از هر اقدام یا هزینه ای اول نیاز خود را بشناسید و از ۰ تا ۱۰۰ کنکور در هر درس بدانید که در چه نقطه ای ایستاده اید.
نکته دوم : حرف های ماورایی و توهم زا را نپذیرید مثل این جمله که شما هزینه کن من شما را رتبه تک رقمی می کنم و از این صحبتها یا هر جا حرفی از تضمین قبولی شما شد بدانید که دروغ محض است.
نکته سوم : شما نیازی دارید که برای رفع نیاز خود گاها مجبورید که به جایی اعتماد کنید پس قبل از اعتماد میزان توانمندی شخص را در قبال ادعایی که دارد بسنجید .
به طور مثال می گوید که رتبه برتر کنکور است حتما از او کارت شناسایی و مدرکی دال بر اثبات مثل کارت دانشجویی یا کارنامه قبولی و .. را بخواهید.
قطعا در تمام شاخه های فرهنگی و تجاری و … زشت و زیبا وجود دارد پس اگر در انتخاب خود دقت کنید حتما موفق خواهید شد.
توکل به خدا و کمک خواستن از او بی شک نجات دهنده و یاری گر است .

اگر گویی که بتوانی قدم در نه که بتوانی
مطمئن باش در هر کاری اگر خواستنت منجر به برخواستنت بشه تو موفق خواهی شد.
۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
کنکور آسان است
امیر مسعودی

مطالب مرتبط
دفتر مشاوره مهندس امیر مسعودی
کد تخفیف فیزیک امیر مسعودی
لیست قیمت محصولات کنکور آسان است

اپلیکیشن کنکور آسان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست