برنامه ریزی کنکور 1402

بهترین روش برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۲ برای تمامی سطوح علمی کدام است؟

با تمام تلاش هایی که در راستای کنکور انجام می دهم پیشرفتی را دریافت نمی کنم؟

برای پاسخ به این سوال کافیست تا پایان مقاله همراه ما باشید تا با تکنیک های برنامه ریزی به روش رتبه های برتر و افراد هدفمند در عرصه ماراتن علمی آشنا شوید.

چرا برنامه ریزی کنیم؟

رسیدن به مرحله ای از پیشرفت و یا هدف کسب رتبه های برتر از جمله اهدافی است که هر فرد تلاشگر، در طول تحصیل و یا بازه ی نزدیک به کنکور با آن مواجه می شود که قطعا با برنامه ریزی میسر خواهد شد.

جایگیری مطالب خوانده شده در حافظه ی بلند مدت و تثبیت آن در ذهن، طبقه بندی مطالب و مباحث به طور منظم از جمله فواید برنامه ریزی می باشد که خود با رعایت یک سری اصول همراه می باشد.

اصول برنامه ریزی موفق در کنکور ۱۴۰۲

انتخاب مسیر مناسب در روزهای طلایی سرنوشت ساز کنکور، بسیار حائز اهمیت است بدین منظور برای آگاهی لازم شما داوطلبان، اصول رتبه های برتر را در اختیارتان قرار داده ایم تا با مطالعه هریک از آنها موفقیت خود را به بهترین شکل رقم بزنید.

۱. متناسب با ویژگی های شخصیتی شما باشد

برنامه که شما دریافت می کنید باید متناسب با ویژگی های شخصیتی شما باشد تا شما با توجه به شرایطتان بتوانید این برنامه را به طور دقیق وبا جزییات اجرا کنید.

برنامه ریزی در مراحل اولیه باید متناسب با ساعت مطالعه شما باشد. اگر ساعت مطالعه شما در مراحل اولیه پایین است اصلا جای نگرانی نیست، در برنامه ریزی اصولی یکی از مهم ترین آیتم های رسیدن به موفقیت افزایش تدریجی ساعت مطالعه است.

اگر جزو داوطلبانی هستند که ساعت مطالعه بالایی دارید با برنامه سعی کنید تا ساعت مطالعه خود را تثبیت کنید.

۲. توجه به زیر گروه ها رشته خودتان

همه شما وقتی رشته ای را برای دوره دوم متوسطه انتخاب می کنید قطعا رشته دانشگاهی خود را نیز متصور شدید. ۳ رشته ریاضی، تجربی و انسانی شامل تعدادی زیر گروه دارند که رشته های دانشگاهی آن ها داخل این زیر گروه ها قرار دارد.

زیر گروه های رشته خودتان را با دقت مطالعه کنید و ببنید رشته مورد علاقه شما در کدام زیر گروه است. زیر گروه های متفاوت دارای ضرایب متفاوتی برای دروس تخصصی نیز هستند که بر اساس این ضرایب شما می توانید تعیین کنید که به هر درس چه میزان از ساعت مطالعه را اختصاص دهید.

برای مشاهده زیر گروه های رشته ها در کنکور ۱۴۰۲ روی لینک زیر کلیک کنید.

زیرگروه رشته ها در کنکور ۱۴۰۲

۳ . توجه به بودجه بندی کنکور

پارت بندی در برنامه ریزی شما باید به گونه ای باشد که زمان بیشتری را به مباحث که بودجه بندی بیشتری دارند اختصاص دهید.

در واقع باید با توجه به بودجه بندی کنکور مطالعه مباحث مهمی که تعداد سوال بیشتری در کنکور دارند را در اولویت قرار دهید تا بتوانید با تسلط بر مباحث پر اهمیت تعداد زیادی از تست های کنکور را به راحتی حل کنید.

۴ . تناسب میان دروس عمومی و اختصاصی

با توجه به اینکه دروس اختصاصی تاثیر بیشتری در تعیین تراز و رتبه شما دراند طبیعتا باید زمان بیشتری را به مطالعه این دروس اختصاص دهید، اما نباید از مطالعه دروس عمومی کنکور غافل شوید.

توجه داشته باشید که در ماه های پایانی تا برگزاری کنکور سراسری باید زمان یکسانی را به دروس عمومی و تخصصی اختصاص دهید زیرا دروس عمومی بسیار فرار هستند و برای تثبیت در ذهن نیاز به مرور بیشتری دارند.

۵ . رعایت پیش نیاز ها

یکسری از دروسی که برای کنکور مطالعه می کنید دروسی هستند که شامل مباحث پیوسته هستند و شما یادگیری این گونه مباحث را از پایه شروع کنید. تا در یادگیری مباحث بعدی که به هم مرتبط هستند دچار مشکل نشوید.

برای مثال مبحث تابع در ریاضی جزوه مباحث پیوسته است و شما در سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم با مفاهیم این درس سروکار دارید پس اگر در یادگیری مفاهیم پایه ای تابع دچار مشکل شوید نمی توانید یادگیری خوبی در سال های آینده و مباحث بعدی داشته باشید.

مشاوره و برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۲

مشاورین تیم مشاوره مهندس امیر مسعودی با مدیریت مهندس ابوالفضل شریفی خدمات مشاوره ای بسیاری را در راستای موفقیت شما داوطلبان کنکوری در نظر گرفته اند تا به واسطه آن بتوانید بهترین عملکرد خود را در کنکور داشته باشید و به دست خود آینده ای فوق العاده درخشان برای خود رقم بزنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا با خدمات مشاوره ای و ویژگی های مشاورین ما آشنا شوید.

ویژگی مشاورین رتبه پرور تیم مشاوره مهندس مسعودی

 • تسلط کامل بر سر فصل های کتاب درسی
 • آگاهی کامل از مباحث پیش نیاز
 • ارائه یک برنامه ریزی درسی استاندارد
 • تسلط بر دانش مشاوره
 • دانش کافی در زمینه مشاوره تحصیلی
 • آشنایی با ویژگی های دانش آموز
 • در دسترس و مسئولیت پذیر بودن
 • تسلط بر مباحث روانشناسی و انگیزشی
 • آگاهی از نیاز دانش آموز
 • اطلاع از قوانین و ضوابط سازمان سنجش

عوامل موفقیت رتبه های برتر

 • رتبه های برتر کنکور کیفیت و هم کمیت مطالعه بیشتری نسبت به سایر داوطلبان دارند
 • رتبه های برتر از برنامه ریزی اصولی به عنوان نقشه راه برای رسیدن به موفقیت استفاده کردند
 • رتبه های برتر از منابع جامع و کامل در تمام دروس اختصاصی و عمومی استفاده کرده اند که تدریس برترین اساتید کنکوری است
 • علاوه بر این، اصول تست زنی در منزل و در جلسه آزمون های آزمایشی را به خوبی یاد گرفته و اجرا کرده اند
 • برنامه مرور در فواصل زمانی منظم داشته اند
 • تکنیک های لازم در جلسه آزمون و تحلیل بعد از آزمون را به خوبی اجرا کرده اند
 • رتبه های برتر در زمان هایی که بسیاری از شما دانش آموزان مشغول کارهایی غیر از درس هستید حداکثر زمان خود را به مطالعه و تست زدن اختصاص می دهند
 • برنامه ریزی مناسبی برای جمع بندی کتاب ها داشته اند و سایر اصولی که مشاور در جلسات مشاوره کنکور به آنان توصیه کرده است را کاملا دقیق و درست اجرا کرده اند

نحوه ارتباط با مشاورین رتبه برتر

روش اول: شما می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» مستقیما به شماره ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ پیامک نمایید. متن پیامک و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان با شماره موبایل خود به درخواست شما پاسخ خواهند داد. طی اولین تماس تلفنی مشاور با شما شرایط، روش کار و هزینه های مربوطه را به شما اعلام می کنند.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای مشاوران ارشد کنکور آسان است ) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را در سایت رسمی کنکور آسان است ثبت کنید و در صورت تمایل نام مشاور مد نظر خود را نیز ذکر کنید.

اپلیکیشن کنکور آسان است

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست